Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Українська молодь читає?!
21.05.2015

Українська молодь читає?!

Тема формування молодої особистості надзвичайно важлива, адже активна життєва позиція молоді – запорука нормального функціонування суспільства. Саме ця соціальна група закладає основи майбутнього благополуччя будь-якої країни. Сучасна молодь має власну життєву позицію, є вимогливою та активною. Бути ініціативним у ХХІ столітті вкрай важливо, адже часи змінюються, як і підходи до розв’язання різноманітних проблем. Сьогодні особливо цінується здатність здобувати знання та навики і вміння застосовувати їх у різних життєвих ситуаціях.
Молодь є досить великою читацькою аудиторією усіх публічних бібліотек України. Ця категорія користувачів вимагає від бібліотекаря найбільше зусиль та знань. Всі ми розуміємо, що на сьогоднішній день у нашому суспільстві існує велика проблема, яка полягає у небажанні та незацікавленості молоді у читанні. Підростаюче покоління дедалі більше байдужіє до книжок, замінюючи їх телебаченням, комп’ютерами, мобільними телефонами, планшетами. Щоб залучити молодь до бібліотеки, бібліотекар має бути активним, креативним, не боятися нестандартних підходів до вирішення проблем. З метою підкреслення важливості роботи з молоддю Державна бібліотека України для юнацтва організувала Всеукраїнську молодіжну акцію «Українська молодь читає». Вона передбачає проведення цілої низки заходів, які б сприяли розвитку читання. Про все це говорили учасники семінару «Бібліотека і молодь: нові потреби, нові вимоги». Про молодь та проблеми сьогодення у своєму виступі розповіла директор ЦБС Людмила Фреїв. Директор обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Шаган говорила про публічну бібліотеку сьогодні та складові її успішної діяльності з молоддю. Надзвичайно корисною та інформаційно насиченою була консультація заступника директора обласної бібліотеки для юнацтва Марії Стасюк «Бібліотека і молодь: співпраця заради успіху». Переглянули присутні і низку відеосюжетів з цієї теми.
Цікавим продовженням тематики семінару стала чергова зустріч у рамках проекту «Творча світлиця» – презентація журналу «Перевал», найновіший номер якого відкриває читачам саме нові, молоді імена в сучасній літературі Прикарпаття. Презентували журнал головний редактор, депутат обласної ради Ярослав Ткачівський та голова обласної організації НСПУ Євген Баран.
Долинщина також представила власні юні таланти, презентувавши збірку поезій літературної студії «Слово» «Великдень слова». Своїх підопічних представляла керівник студії Галина Максимів та бібліотекар-координатор проекту Христина Феш. Твори Галини Максимів, як і багатьох інших учасників студії, не залишили байдужими нікого. Присутні ознайомилися з творчим доробком студійців, представленим на книжковій виставці «Слово молодих».
Участь у семінарі також взяли: головний спеціаліст відділу культури РДА Лариса Шевчук, провідний спеціаліст відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту РДА Оксана Фрищин, журналіст Оксана Ровенчак, поетеса Оксана Сподар, вчителі та учні місцевих шкіл.
Таким чином вдалося об’єднати тих, хто так чи інакше дотичний до книги: хто її видає, читає та доносить до читача. На нашу думку, такі зустрічі дозволяють краще зрозуміти потреби молоді та впливати на їх духовний розвиток, прищеплювати повагу до загальнолюдських цінностей, формувати гармонійну особистість.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)