Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Українська література: популяризуємо сучасний процес
19.05.2017

Українська література: популяризуємо сучасний процес

Найкраще реальне життя країни презентує сучасна культура і передовсім – література. Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої сучасної української літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії. Поступово зростає зацікавленість українською літературою, читати її стає модно, і українська книга набирає популярності.
Для бібліотек популяризація української літератури – це звичайна традиційна робота, яка проводиться постійно. Проте сьогодні бібліотекарю буває надзвичайно важко рекомендувати сучасну українську книжку: з одного боку – багато нових імен та творів, з іншого – недостатність, а іноді й практично повна відсутність даних книг у фонді. Про це йшлося у виступі директора ЦБС Людмили Фреїв під час семінару «Українська література як основа духовного розвитку суспільства». Розпочався семінар з огляду бібліотечної виставки «Книжковий дрес-код».
Про тенденції розвитку сучасної української літератури бібліотекарі дізналися з репортажу-огляду, який провела провідний методист ЦРБ Надія Кушнірчук. В ході огляду велася розмова про літературні конкурси, ярмарки, різноманітні рейтинги книг, цікаві веб-ресурси, присвячені книгам і читанню, про такий сучасний спосіб популяризації читання як BookТube та багато іншого.
Консультацію «Важливі аспекти популяризації української літератури як складової соціокультурної діяльності бібліотеки» надала завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ Зеновія Тарантюк.
Інформацію про забезпечення бібліотек нашої ЦБС сучасною українською художньою книгою підготувала завідувач відділу комплектування та обробки документів Оксана Головчин.
Провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андреєва у бібліографічній мозаїці «Сторінками української книги» нагадала присутнім про найпрестижніші літературні премії та їх лауреатів, детально зупинилась на творчості наших краян.
З творчістю письменників нашого краю можна було ознайомитись, переглядаючи буктрейлер на книгу «Амазонки» Галини Максимів та мультимедійну презентацію «На книжковій полиці – наші краяни», підготовлені бібліотекарем відділу обслуговування користувачів ЦРБ Марією Креховецькою та інженером-програмістом відділу інформаційних технологій Ольгою Гобелою.
Мали можливість бібліотекарі побачити, які твори українських сучасних письменників читатимуть школярі, завдяки інформаційному калейдоскопу, що склала вчитель спеціалізованої школи-інтернату Леся Качанівська; а також –читацькі переваги в сучасній українській художній літературі у топ-рейтингу, складеному бібліотекарем відділу обслуговування користувачів ЦРБ Ольгою Шах.
Власним досвідом роботи щодо інноваційних форм популяризації художніх творів сучасної української літератури поділилась завідувач Старомізунської сільської бібліотеки-філії Ольга Гладич.
В ході семінару з оглядами-презетаціями власних бібліотечних виставок у рамках районного конкурсу «Родзинка бібліотечної виставки» виступили працівники п’яти бібліотек (згідно графіку).
Підводячи підсумки, учасники семінару зазначили, що бібліотекарі повинні цікавитися сучасним літературним процесом, бути обізнаним з творчістю письменників, знайомитися з новинками літератури і, звичайно, популяризувати українську книгу та сприяти розвитку інтересу до неї.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)