Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Українська державність: етапи становлення
27.07.2022

Українська державність: етапи становлення

Цьогоріч Україна вперше святкуватиме День Української Державності – у День Хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять про видатного державотворця, князя Київського Володимира Великого.
Українська Державність – це тисячолітня історія багатомільйонного народу зі своєю мовою, звичаями, традиціями, культурою і зі своїми героями. Історія України — це фактично історія національно-визвольної боротьби українського народу за свою державу, за здобуття національної державної незалежності.
До Дня Української Державності в читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку «Українська державність: етапи становлення», яка розповідає про багатовікову історію становлення Української Держави.Витоки української державності – у середньовічній Русі. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Історія українського державотворення засвідчується і першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва. Її державотворчі традиції продовжила Галицько-Волинська держава.
У XVI столітті українці витворили новий соціально-політичний феномен – запорозьке козацтво. Вершиною політико-правової думки Гетьманщини стала одна із перших європейських Конституцій нового часу, укладена Пилипом Орликом 1710 року.
У ХІХ столітті сформувалося поняття української нації з її етнічними кордонами, мовою та культурою. Покоління Руської трійці, Кирило-Мефодіївського товариства, громадівців і Братства тарасівців заклали підвалини для майбутньої української державності.
Упродовж ХХ століття попри історичні катаклізми та мільйонні жертви українці неодноразово виборювали самостійність. У ході Української революції 1917–1921 років вперше у ХХ сторіччі була створена незалежна національна держава. Події 24 серпня 1991 року втілили столітні прагнення українців до суверенної держави.
Відзначаючи цей день, ми засвідчуємо також повагу до знаних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України. За сотні років, відбиваючи ворожі напади, у першу чергу наших північних сусідів, нам вдалося зберегти свою ідентичність, об’єднатись у велику і неподільну Україну, у Державу, яка в цій жорстокій війні, обстоюючи свої кордони, історію, мову, культуру, свободу і незалежність, проявляє небачені мужність і рішучість. І що б там не говорили російські пропагандисти – ми були, є, і будемо великою і неподільною Україною! Бо ми – українці з тисячолітньою історією.

 

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)