Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » У жорнах репресій
15.05.2022

У жорнах репресій

Щороку у третю неділю травня ми вшановуємо світлу пам’ять жертв політичних репресій. До яких лише методів не вдавалася тоталітарна радянська машина, аби зламати дух волелюбної української нації… Тут вбивали не «ворогів народу», не «шпигунів», «диверсантів», а селян і робітників, вчителів, священників, науковців і головне – письменників. Намагаючись вбити душу нашого народу. Тут позбавляли життя цілий народ, який за кілька років до того не встигли знищити Голодомором.
Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.
З метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку-пам’ять «Відомі українці – жертви сталінських репресій». Виставка має чотири розділи: «Розстріляне слово» (про творців епохи Розстріляного Відродження), «Биківня: пам’ять заради життя», «Геноцид Галичини» і «Репресоване дисиденство». На експозиції представлені спогади, документи, історичні матеріали, які розкривають причини і наслідки політичних репресій радянської влади щодо українців, книги та нариси про репресованих визначних політичних та культурних діячів, а також їхні твори.
Ми тільки сьогодні починаємо повністю усвідомлювати ту величезну трагедію, яку пережив український народ за весь період большевицького панування. Саме сьогодні, коли російсько-українська війна переконливо показала нам, що ідеї захоплення нових територій і просування «руского міра» можуть бути лише інструментами для досягнення основної цілі та завдання, яке на сьогодні (і не лише сьогодні) несе росія. І це її надзавдання — знищення. Знищення всього, що відрізняється від її власного похмурого сірого тла, знищення тих, кого неможливо зламати та зробити слухняним рабом системи.
Ця червона більшовицько-комуністична орда підриває сьогодні пологові будинки, ґвалтує українських жінок, вбиває наших дітей та мирних жителів, бомбардує дитячі садки та лікарні, знищує цілі міста й села. І саме її ми зараз маємо перемогти. Щоб ніхто й ніколи більше не постраждав від їхніх божевільних імперських апетитів, щоб не було нових жертв політичних (і не тільки) репресій!!!
Все буде УКРАЇНА!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)