Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » У «Творчій світлиці» – авторська п’ятірка «ДИСКУРСУСУ»
21.10.2016

У «Творчій світлиці» – авторська п’ятірка «ДИСКУРСУСУ»

У рамках проекту «Творча світлиця» 20 жовтня в літературно-мистецькій залі бібліотеки відбулася презентація обласної літературної агенції «Discursus». Відкрила зустріч директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв, яка зауважила, що коли в гостях у читацької аудиторії один автор – це вже свято, а коли їх 5…. Ось таке п’ятизначне свято для всіх, хто любить і потребує доброї книги, влаштували молодий видавець, поет, прозаїк, драматург, радіожурналіст, публіцист, літературний критик Василь Карп’юк, письменники з Івано-Франківська: письменниця, філолог, викладач Педагогічного інституту Прикарпатського національного університету
ім. В.Стефаника Ольга Деркачова та письменник, поет, журналіст Богдан Ославський, письменники Ярослав Савчин і Галина Максимів з Долини.
Сучасну художню літературу, публіцистику, есеїстку, поезію, твори патріотичного спрямування – ось те, що пропонує вибагливим читачам видавництво. Тому презентація була надзвичайно насичена новизною. Привезені книги зразу зацікавили учасників заходу. До речі,за три роки діяльності видавництва ним видано більше 100 книг.
Завідувачка відділу обслуговування користувачів Ірина Кульчицька надала коротку характеристику видавництву та ознайомила присутніх з гостями.
Василь Карп’юк також розповів про нову видавничу гілку «Брустури», створену в 2016 році. Це новий видавничий бренд, який спеціалізується на гірській тематиці та духовній літературі, зупинився на найновіших виданнях: серед них «Карпати на трьох», яка була відзначена на цьогорічному Форумі видавців у Львові; «Лісові хлопці» (проза про УПА); згадав про твори молодих авторів.
Цікавим було спілкування і з Ольгою Деркачовою, яка зразу захопила увагу присутніх, прочитавши одне з оповідань,відповіла на питання, поділилась спогадами, секретами власного словотворення. Авторка неповторна у різних своїх творах: оповіданнях, романах, новелах.
На зустрічі панувала щира і невимушена атмосфера. Присутні, а це були бібліотекарі, вчителі, учні, просто читачі, з цікавістю слухали Богдана Ославського, який презентуючи свою книжку «Льонтом», розповідав про мандри Центральною Азією, Грузією, Молдовою, бо саме деякі матеріали подорожей лягли в основу його книги, співав свої пісні. Ярослав Савчин читав свої вірші з поетичної збірки «Живиця», яка не так давно вийшла друком саме у видавництві «Discursus», розповідав про співпрацю з ним. Галина Максимів теж із захопленням вела мову про літературну агенцію, адже саме тут побачили світ деякі з її оповідань у збірниках і, звичайно, звучали уривки з творів: «Маркова корова», який увійшов у збірник «Крим по-країнськи» та «Остання подорож Дива» з книги «Лісові хлопці».
Присутні придбали презентовані видання та отримали автографи гостей.
Після такої зустрічі починаєш розуміти, що сучасне книговидавництво – це не лише публікація книжок та отримання з них прибутку, це вміння донести книгу до читача, зацікавити його. А ще так і хочеться сказати: «Книга завжди будуть у тренді. Мода на читання буде вічною!»

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)