Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » У дзеркалі творчості Івана Ярича
25.08.2023

У дзеркалі творчості Івана Ярича

«Талановита людина, талановита в усьому» – саме такий вислів зринає в пам’яті, коли мова піде про відомого журналіста, члена НСЖУ, самобутнього письменника-гумориста, краєзнавця і фотохудожника, автора майже двох десятків книг – Івана Ярича, який відзначатиме свій ювілей – 80 років від дня народження.
Народився Іван Якимович 27 серпня 1943 року в с. Велика Тур’я. Працював у редакціях часописів «Червона Долина» – журналістом і заступником редактора, очільником газети «Червоний прапор» у Коломиї. Упродовж 20 років очолював першу в районі демократичну газету «Громадський голос», яка згодом за його ініціативою була перейменована на «Свічу». Його дописи були підписані жартівливими псевдонімами: «Ромцьо Люфа», «Марійка Тлуста», «Іван Шевчук» та ін. Публікувався в газетах, альманахах, журналах України. Співпрацював з канадським гумористичним журналом «Всесміх», де постійно друкував свої твори, а за його гуморесками знімали телесюжети і демонстрували на українському телебаченні.
Іван Ярич неодноразовий лауреат літературних конкурсів імені Мирона Утриска товариства «Бойківщина».
Як фотограф, проявив себе ще в ранньому віці, коли навчався в будівельному училищі міста Свердловська Луганської області. Йому вдавалося не тільки фотографувати, а й самостійно працювати над обробкою знімків у фотолабораторії. На даний час почесний член фотоклубу «Промінь». Його чудові світлини дозволили сформувати першу персональну фотовиставку «Мить. Профіль і анфас», що презентувалася в музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів (2013).
Як краєзнавець, видав бібліографічні довідники: «Тисячоліття в обличчях» ( у двох книгах 2003 і 2013), куди увійшли короткі розповіді про осіб, котрі мають стосунки до нашого краю. Краєзнавчі розвідки «Біля витоків поселень Долинщини та Болехова» (2007). Він є членом клубу краєзнавців при музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів та член редколегії краєзнавчих збірників «З історії Долини».
Більше про ювіляра та його видання ви можете дізнатися з ювілейної виставки «Іван Ярич: енциклопедист та гуморист Долинщини», яка діє у секторі краєзнавства та віртуальної виставки «У дзеркалі творчості Івана Ярича», яку розміщено на сайті бібліотеки в розділі «Віртуальні виставки».
Тож прийміть, Іване Якимовичу, щирі вітання з нагоди ювілею! Здоров’я Вам, творчої наснаги, нових здобутків!
З роси й води на многії літа!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)