Ця чарівна, магічна купальська ніч!
7 липня – традиційно святкують Різдво Хрестителя Господнього Іоанна, а в народі цей день називають як Івана Купала. Ще в дохристиянську пору слов’яни відзначали свято Купайла,так як поклонялися численним богам, одним з яких був бог родючості Купайло. Його описували як прекрасного молодого чоловіка у вінку з жовтих квітів. З образом цього божества пов’язано багато любовних легенд.
Виставка «Ця чарівна, магічна купальська ніч!», з якою можна познайомитися в літній читальні, вміщує в собі книги, журнали, які розповідають про традиції і звичаї найчарівнішого і загадкового свята – Івана Купала. Бажаючі мають можливість взяти на згадку цікаві закладки про свято, а ще буклет «Купальська ніч! Як ночувати на Івана Купала?». Прикрашає виставку сплетений нами віночок, адже віночок не просто краса, а й оберіг, «ознака душі», бо в ньому є велика чаклунська сила. Як в народі кажуть: «Хто вміє віночок вити, той уміє життя любити».
Свято Купала вирізняється особливою поетичністю та чарівністю. Тут і купальські вогні – відгомін культу сонця, купальська вода – символ цілющої сили, папороть – символ щасливої долі.
Купальські дійства в Україні – це магія рідної землі, це бальзам для душі, який надає сил і наснаги і в наші дні.
Можливо, і нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.