Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Ці спогади сповиті у любов…
11.02.2019

Ці спогади сповиті у любов…

5 лютого поету, письменнику, журналісту, просвітянину, громадському діячу, автору слів гімну Долини Василю Васильовичу Олійнику виповнився би 71 рік. Саме в цей день у Долинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги споминів «Ці спогади сповиті у любов». 226 сторінок видання вмістило спогади близьких йому людей, вірші, пісні та автобіографію.
Долина – перше місто, яке презентувало книгу споминів. Її видання відбулося за підтримки міського голови Володимира Гаразда та за кошти Івано-Франківського обласного та Долинського міського бюджетів.
Книга вийшла у світ через три роки після того, як поет відійшов у Вічність… Василь Олійник народився 5 лютого 1948 року в селі Сівка-Калуська, жив і творив у Долині понад сорок років. Помер 6 лютого 2016 року. Похований на Долинському кладовищі.
Відзначення пам’яті поета розпочалось з поминальної панахиди на його могилі. Презентація книги споминів стала продовженням вшанування пам’яті поета, нашого земляка, який рішенням Долинської міської ради у 2017 році був відзначений орденом «За заслуги перед містом Долина».
Модерувала літературну зустріч письменниця, кінодраматург, член Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України Марія Вайно, яка спільно з Євгеном Бараном була упорядником цієї книжки. Вона розповідала про Василя Олійника, його творчі віхи, читала його емоційні поезії, запрошувала авторів спогадів до слова.
В цей день говорили і згадували про Василя Олійника його друзі по перу та на життєвій дорозі, серед них: Людмила Фреїв, Галина Скворій, Петро Шевчук, Василь Щеглюк, Степан Герилів, Олеся Франко, Оксана Тебешевська, Леся Шмигельська, Оксана Сподар, Тетяна П’янкова, Галина Щадей-Лицур, Любомир Михайлів, Любомира Підберезька, Мирослава Ружевич-Озгович, Михайло Борис, Степан Янковський, Світлана Сапетна.
Пролунали того дня музичні вітання на слова Василя Олійника у виконанні Василя Андрусіва та Віктора Холозінського. Колектив із Лолина виконав гімн свого села, автором якого був Василь Олійник. Зворушила присутніх душевна композиція-постановка від молодих бібліотекарів «Мама моляться».

За матеріалами сайту Долинської міської ради.

Щиро вдячні Долинській міській раді за подаровані книги бібліотекам міста.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)