Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Ці дивовижні цитрусові
22.10.2021

Ці дивовижні цитрусові

Напевно немає в світі людини, яка б не любила цитрусові. Яскраві і красиві, немов сонечко, солодкі, соковиті, з пікантною кислинкою і терпкими нотками… Їх аромат і багатогранна смакова палітра захоплюють і дарують хвилини насолоди, а щедрий запас вітамінів вражає. Вони можуть похвалитися масою корисних речовин, тому неодмінно мають бути в раціоні взимку, а ще краще – круглий рік.
Саме про різноманітні цитрусові та їх властивості йшла мова на засіданні клубу «Золота осінь» 22 жовтня. Більше уваги було приділено відомим цитрусовим, які ми маємо можливість споживати частіше: апельсин, грейпфрут, лимон, мандарин та помело. А ще із розповіді провідного бібліотекаря відділу обслуговування користувачів Валентини Любенко та завідувачки сектору краєзнавства Ганни Юсип присутні дізналися про існування таких цитрусових як кумкват, юдзу, танжело, світі, каламансі та інших. І це далеко не весь список існуючих у світі цитрусових фруктів. Їх існує більше 60 видів, включаючи гібриди. Учасники заходу говорили і про вирощування цитрусових у кімнатних умовах та про те, як їх доглядати, щоб отримувати великі плоди.
Незамінні цитрусові і в косметології. Отримувані з цих «сонячних» фруктів екстракти впродовж десятків років активно використовуються у виробництві різних косметичних засобів. Дуже популярні цитрусові і в кулінарії. Складно знайти страву, у якій легкі нотки цитрусових будуть недоречні. Вони здатні привнести у будь-яку страву і напій справжню родзинку. Але обов’язково слід пам’ятати: цитрусові високоалергенні, тому, якщо є схильність до алергії, вживати їх треба з великою обережністю.
Завершився захід дегустацією цитрусових. Було смачно!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)