Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Цей дивовижний океан
08.06.2021

Цей дивовижний океан

Якщо подивитися на Землю з відстані, то немає сумнівів, що це, насамперед, – світ води. Протягом періодів геологічної історії Землі вода сформувала континенти, створила атмосферу і стала колискою життя. Сьогодні Світовий океан займає площу, що становить 71 відсоток земної поверхні і включає в себе: океани, моря, затоки, протоки, річки.
Сьогодні Світовий океан – це середовище мільйонів форм життя: від бактерій до блакитних китів, а також головний чинник екології та клімату нашої планети. Безліч сфер життя людства багато в чому залежать від океану. За всю свою історію людству вдалося дослідити лише 2-5% океану. І навіть нові відомості не дають повної картини, а тільки ще раз доводять, що водна стихія – одна з найзагадковіших…
Настав час віддати Світовому океану належне і перестати поводитися з ним, як зі стічною ямою. Сьогодні його існуванню загрожує цілий ряд факторів: від різних форм забруднення (особливо пластиком, який практично не розкладається) до зміни клімату і нераціональної рибопромислової практики. Все це – результат діяльності людини. Захист і відповідальне використання океану – це наше спільне завдання.
Згідно із Цілями сталого розвитку ООН – ціль №14: збереження та раціональне використання океанів, морів і морських ресурсів. Саме тому міжнародне співтовариство зобов’язує всіх нас суттєво скоротити будь-яке забруднення водного середовища і вжити заходів для поліпшення екологічного стану Світового океану вже сьогодні. Тільки наша спільна турбота дозволить майбутнім поколінням насолоджуватися красою, багатством і потенціалом Світового океану.
8 червня відзначають Всесвітній день океанів, який створений, щоб нагадати людям про проблеми та збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах. До цього дня в залі абонементу оформлено тематичну книжкову виставку «Цей дивовижний океан». А він таки дійсно дивовижний!
Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)