Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування


Анонси

  • На разі немає запланованих заходів.

Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Театральний бомонд
07.12.2015

Театральний бомонд

2015 рік дає нам привід ще раз згадати корифеїв українського театру: 7 травня святкували 175 років від дня народження Марка Кропивницького, 29 вересня виповнилося 170 років від дня народження Івана Карпенка-Карого, а 14 грудня – 175 років від дня народження Михайла Старицького. Саме тому, що Михайло Старицький народився в грудні засідання літературної студії «Слово» відбулося напередодні його дня народження 6 грудня. Головним чином, завдяки цій славній плеяді український театр і драматургія піднялись на нечувану до того височінь і заслужено стали в ряду неминущих здобутків національної культури.
У залі абонементу розгорнуто книжкову виставку «Театральний бомонд», яка запрошує у літературно-театральний світ визначних діячів української культури. Основу експозиції складають видання творів корифеїв та документи біографічного характеру.
Основна частина засідання пройшла саме біля виставки, а самі студійці мали можливість не лише послухати про цікаві віхи з життя корифеїв, а й ознайомитися з книгами, представленими на виставці.
Марко Кропивницький – людина, що не мислила себе поза творчістю. Він був геніальним актором, режисером-реформатором, його ще за життя називали «батьком» українського класичного театру. До того ще й відомий публіцист, поет, композитор, диригент, співак, перекладач, чудовий педагог гуртка молодих акторів і, звичайно, драматург. Загалом написав понад 40 п’єс. У своїх творах Марко Кропивницький виступив новатором жанру соціально-психологічної драми.
Наступний розділ виставки присвячений Михайлу Старицькому. Для більшості читачів він залишається драматургом, поетом, прозаїком, автором комедії «За двома зайцями» та поезії «Виклик» («Ніч яка місячна, зоряна, ясная…»). І далеко не всі знають його як перекладача (його перу належить перший україномовний переклад трагедії Шекспіра «Гамлет»), видавця, режисера, актора, засновника українського професійного театру, мецената. Мало хто знає, що для фінансового забезпечення першої української професійної трупи він продав власний маєток і сухарний завод. Вся його багатогранна творча діяльність була підпорядкована піднесенню української національної культури на світовий рівень.
Коли природа сполучає в одній людині два таланти – драматурга й актора, останній, зазвичай, іде у непам’ять. Це спадає на думку в зв’язку із долею Івана Карпенка-Карого, якому присвячено черговий розділ книжкової виставки. Свого часу він був однаково відомий на обох поприщах. Однак сьогодні про актора Карпенка-Карого ми знаємо набагато менше, ніж про Карпенка-Карого – драматурга. За роки своєї акторської діяльності він створив галерею високохудожніх сценічних образів в українських п’єсах, зокрема, й у власних. Усього написав 18 оригінальних неперевершених п’єс. Це і психологічні драми, мелодрами, драматичні балади, сатиричні комедії, трагедії, ліричні комедії, трагікомедії, гротеск, фарс.
Краса таланту цих великих людей, щедрість їх душі, мужність і ніжність зачаровують і сяють далекими зорями на обрії століть.
Доповненням до книжкової виставки є телеверсія вистави київського драматичного театру ім. Івана Франка за п’єсою Марка Кропивницького «Дві сім’ї», фільм «За двома зайцями» (за однойменною комедією М. Старицького), фільм-вистава за п’єсами І. Карпенка-Карого «Безталанна» та «Хазяїн», які користувачі мають змогу переглянути в Інтерент-центрі бібліотеки, а також послухати аудіокниги: «Оборона Буші» М. Старицького та «Хазяїн» І. Тобілевича.
На завершення присутні зачитали свої вже готові твори, обмінялися задумками майбутніх поезій та побажали один одному веселих свят.
Нехай кожному з нас 2016 рік принесе багато здоров’я і добра, мирного неба, хорошого настрою та творчого натхнення.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)