Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Головна » Новини » Символ спокуси і здоров’я
23.10.2017

Символ спокуси і здоров’я

А чи знаєте ви, що у звичайних яблук є своє свято?..
21 жовтня поціновувачі яблук у всьому світі відзначають Всесвітній день яблук. Це свято походить з Великобританії. Відоме англійське прислів’я говорить: «Одне яблуко в день залишить вашого лікаря без роботи». Ще б пак, адже яблука – це скарбниця вітамінів та корисних мікроелементів, а яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято. Але й українці, не менше британців, люблять яблука. В наших садах обов’язково росте кілька сортів цього фруктового дерева, а багатий урожай яблук здавна символізував достаток української родини.
На черговому засіданні клубу «Золота осінь» теж святкували яблучний день – 22 жовтня пройшла година корисних порад «Символ спокуси і здоров’я». Сама осінь завітала на свято з повними кошиками своїх щедрих дарунків. Стиглі, соковиті, смачні, солодкі, великі і маленькі, червонобокі, жовті та зелені яблука були головними героями цього дня. Гості свята не тільки милувалися цими плодами, а й смакували та оцінювали різні сорти. Дізнались присутні і багато цікавих фактів, адже яблуко присутнє в житті людей протягом тисяч років, тому займає неабияке місце у міфології та літературі, часто використовується в якості символу чи атрибуту. Саме з яблуні починається історія людства – адже, за Біблією, вона була тим райським Древом Пізнання добра і зла, плоди якого на свою біду вкусили наші прабатьки, піддавшись спокусі лукавого Змія. За що і були вигнані з Раю. А чого варте «яблуко розбрату», що привело врешті-решт до Троянської війни! А одне з найбільших наукових відкриттів (закон всесвітнього тяжіння Ньютона) за легендою теж пов’язане з яблуком. Та ще безліч цікавих фактів, пов’язаних з яблуком, згадували на цьому святі.
У поетичному світогляді українців яблуко вважається плодом із неба, недаремно воно оспіване в колядках, піснях, віршах. Звучали на заході пісні та поетичні твори, присвячені цьому фрукту, присутні пригадували відомі афоризми, прислів’я та приказки про яблуко та яблуню.
Оскільки яблука – найдоступніший і дуже цінний продукт харчування, то говорили також і про цілющі властивості цих плодів і як вони діють на організм. Всі гості свята отримали на згадку закладки «Лікуємось яблуками» та радо ділилися власними рецептами із народної медицини.
Із задоволенням ласували смаколиками, приготовленими із яблук: яблука в клярі, шарлотка, рогалики із яблучним повидлом, яблучні «трояндочки», яблучний пиріг та ін. Для того, щоб кожен із присутніх зміг урізноманітнити власне «яблучне» меню, бібліотекарями було підготовлено пам’ятку читачеві «Яблучна смакота», до якої включені оригінальні рецепти з яблуками.
Але цей фрукт можна використовувати не тільки як їжу, а й у вигляді різних виробів. Саме такі цікаві вироби із яблук і стали окрасою заходу: різнокольорова гусениця, їжачок, лебідь та гоночна машинка. Технологію виготовлення таких їстівних та веселих композицій наші «золотоосенці» зможуть використати, взявши собі в помічники внучат, а ті, в свою чергу – віднести саморобку з яблук до школи чи дитячого садка.
А подаровані «фетрові» підставки для горнятка кави чи чаю у вигляді яблучка нагадуватимуть нашим гостям холодними осінніми днями про це чудове свято.
У будь-якому випадку, всі одностайно зійшлися на думці, що яблуко – найправильніший фрукт, воно символізує молодість і життєву силу.
Тож їжте його на здоров’я!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)