Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Свято української державності
22.01.2020

Свято української державності

22 січня – в Україні День Соборності. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. 101 рік тому українські землі вперше за декілька віків об’єдналися в єдину державу. Тому щороку український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну Українську державу.
Центральна районна бібліотека приєднується до святкування Дня Соборності України, презентуючи книжкову виставку «Свято української державності», організовану в літературно-мистецькому залі.
Представлені в експозиції документи висвітлюють знакові груднево-січневі події 1918-1919 років, що заклали підвалини незалежності української держави – від створення Західно -Української Народної Республіки (1.11.1918) і до проголошення Акту Злуки, за яким землі Західної та Наддніпрянської України об’єдналися в єдину Соборну державу (22 січня 1919). Розкривають також передісторію соборницького процесу революційної доби, який мав складний і драматичний характер.
Книжкова виставка зібрала наукові видання, збірники документів, праці видатних істориків, фотокопії документів та світлин того часу, періодичні публікації про історичні події тих років.
Ми повинні більше говорити саме про такі події, які об’єднували українців: будь-то боротьба проти когось чи якась спільна мета. Саме ця виставка пропонує замислитись не тільки над історією нашої країни, а й сьогоденням та майбутнім українського народу.
Одними з перших користувачів, які здійснили екскурс у історичні події України початку ХХ ст. стали бібліотекарі району під час щомісячної наради.
Запрошуємо всіх бажаючих на перегляд книжкової виставки та глибшого вивчення історії української державності!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)