Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » «СВІТОВИД» – побачити світ серцем
22.05.2013

«СВІТОВИД» – побачити світ серцем

У житті громади Долинщини відбулась надзвичайно важлива подія – відкриття інформаційно-ресурсного центру (ІРЦ) «Світовид» для незрячих та осіб з вадами зору на базі діючого Інтернет-центру ЦРБ.
Розпочала свято директор бібліотеки Людмила Фреїв, яка зазначила, що минуло дев’ять років з того часу, як бібліотека взяла участь у грантовій програмі Посольства США в Україні “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)”, а від сьогодні сприятиме за допомогою новітніх технологій соціальній реабілітації людей з вадами зору, в тому числі молоді і дітей. Послуги і доступ до інформації відтепер безперешкодно та безкоштовно отримуватимуть незрячі та люди з вадами зору.
Цей особливий почин благословив протоієрей, парох Церкви Серця Ісуса і Серця Марії м. Долини, радник Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, керівник благодійної організації «Любов і милосердя» о. Вітольд Левицький.
Презентацію нового тифлообладнання та програмного забезпечення ІРЦ провели головний бібліотекар, координатор проекту Валентина Любенко та завідувач відділу інформаційних технологій Ігор Данилович. Зацікавились новими послугами та висловили свої думки щодо них: міський голова Володимир Гаразд, керуюча справами Долинської міської ради Світлана Сапетна, заступник голови правління Калуської територіальної первинної організації УТОС Володимир Базюк, старший групорг Долинського району Павліна Крупчин та ін.
Далі захід проходив за «круглим столом» в літературно-мистецькій залі бібліотеки, де зібрались поважні гості (представники місцевої влади, депутатського корпусу, громадських організацій, партнери, бібліотекарі району), представники обласних та районних ЗМІ та люди, власне, заради яких і створено цей центр. Керівник апарату Долинської райдержадміністрації Катерина Олійник у своєму виступі висловила особливу подяку Посольству США в Україні за фінансову допомогу у створенні цього центру. Учасники «круглого столу» Богдан Скіцько (голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства сліпих), Оксана Якимів (директор Вигодського навчального корекційно-реабілітаційного центру), Володимир Гібчинський (начальник відділу культури РДА), Світлана Швець (президент клубу «Золота осінь») говорили про значущість відкриття такого центру для людей з вадами зору, оскільки він є першим в області, про розширення партнерства, про підвищення поінформованості цієї категорії людей, надання їм консультаційної допомоги. Звучали побажання, щоб центр став осередком спілкування для людей з особливими потребами, щоб цей проект був успішним і довготривалим.
Емоційності і зворушливості святу додали виступи юних вихованців Вигодського навчального корекційно-реабілітаційного центру.
На завершення Людмила Фреїв подякувала всім присутнім за участь у заході, партнерам проекту: Благодійному фонду громади м. Долина, Вигодському навчальному корекційно-реабілітаційному центру, Калуській ТПО УТОС, Проекту «TifloCenter» (м. Київ), РЦСССДМ, районній асоціації інвалідів за співпрацю і наголосила, що із створенням ІРЦ «Світовид» Долинська центральна бібліотека стає територією рівних можливостей, місцем толерантного простору і спілкування для членів громади.

1 коментар
  1. Надія Федкевич, Каланчацька ЦБС. коментує:

    Пані Людмило! Ви, як завжди, МОЛОДЦІ! Скільки гарних справ, скільки інновацій Ви вже впровадили!!! Пишаюсь Вами, пишаюсь, що у нас такі чудові друзі – новатори! Подальших Вам успіхів, нових і нових звершень!!!
    З великою повагою,
    Надія Федкевич,
    директор Каланчацької ЦБС

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)