Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Світло духовної святині
10.11.2011

Світло духовної святині

9 листопада у Народному домі “Просвіта” з нагоди Дня української писемності і мови та 450-річчя Пересопницького Євангелія відбулося свято духовності “Світло Пересопницького Євангелія:1561- 2011”.
Українська мова – це наша мудра Берегиня, що не дала погаснути родинному вогнищу українства впродовж століть. Своїми думками з приводу свята поділився почесний голова районної організації ВУТ “Просвіта” Степан Янковський.
Найважливішою пам’яткою, в якій відбився процес формування української мови, є Пересопницьке Євангеліє — рукописний переклад Євангелія з книжної мови на мову “просту”, близьку до тодішньої народно-розмовної української мови.
450 років – поважний вік для будь-якого творіння людських рук. Заслугою княгині Анастасії Заславської та князів Чорторийських, а також наступних поколінь наших предків стало створення й збереження безцінного зразку Святого Письма. Наше завдання сьогодні – дати Книзі друге життя, донести її зміст сучасною українською мовою для всіх тих, хто небайдужий до історії та культури своєї країни.
Присутні мали можливість ознайомилися з цією унікальною книгою, раритетом українського народу, за допомогою відео-презентації “Пересопницьке Євангеліє – перлина духовної святині”.
Ювілейний рік Пересопницького Євангелія має об’єднати українців навколо цієї спільної святині. Про це говорили на святі і всечесні отці: о. Ярослав Лашків, о. Юліан Хомечко та о. Богдан Тисяк.
Керуючись настановами, записаними на її сторінках, ми зрозуміємо один одного і будемо пам’ятати заклик поціновувача Першокниги, Великого Кобзаря: “Обніміться брати мої, молю Вас, благаю…”.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)