Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Світ творів Генрика Сенкевича
05.05.2021

Світ творів Генрика Сенкевича

Сьогодні, 5 травня, виповнюється 175 років від дня народження всесвітньовідомого польського письменника Генрика Адама Александера Піуса Сенкевича. Автор низки оповідань і романів («Початок», «Вогнем і мечем», «Потоп», «Пан Володийовський», «Хрестоносці», «Вир» та ін.), який володів масштабним відчуттям історичного минулого. Його улюблена тема – історія Польщі.
У день народження письменника ми організували в залі абонементу ретро-виставку «Світ творів Генрика Сенкевича». Виставка відображає багатогранність творчості письменника – від його ранніх творів і до тих, які зробили його популярним та стали класикою польської літератури.
У 1905 році Генрик Сенкевич отримав Нобелівську премію за роман «Камо грядеши?» (про Римську імперію часів правління Нерона). Це «істинно християнська епопея», найважливіша від усього написаного раніше. Твір став визначним явищем світової літератури.
Письменницька доля Генрика Сенкевича була щасливою – критики різних країн світу захоплено відгукувалися про його творчість. Про талант письменника свідчить і той факт, що майже всі його романи були екранізовані. Ще за життя письменника були зняті перші кінофільми (правда, це були німі чорно-білі фільми). Всього за мотивами творів письменника знято 23 кінофільми. Найчастіше екранізували «Камо грядеши?» – сім разів.
Світ історичних творів Генріка Сенкевича надзвичайно захоплюючий, тому приходьте до бібліотеки, беріть книги і насолоджуйтесь читанням!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)