Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » «Світ ловив мене, та не впіймав…»
30.11.2022

«Світ ловив мене, та не впіймав…»

Григорій Сковорода – український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Постать, безумовно, відома і, водночас, дуже мало вивчена. Дослідники життя і вчення Григорія Сковороди сходяться на тому, що йому якимось чином вдається залишатися близьким і сучасним для нових поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох.
Публіцист Георгій Вишня так висловився про цю, без перебільшень, визначну особистість: «У певних колах Григорія Сковороду називають першим гіпі у світі, і про це пишуть у блогах. Дійсно, його світогляд, філософія щастя та сердечна філософія були споріднені із поглядами перших гіпі 60-х років у США».
Цього року Україна відзначає 300-річчя від дня народження Григорія Савича. У нашій бібліотеці відбувся тренінг «Як з видимого пізнавати невидиме». Провела його Ірина Малярчук – викладачка СЕЕН (соціально-емоційного та естетичного навчання), сертифікована учителька міжнародної школи Гранд Експо, авторка проектів у сфері неформальної освіти.
Учасники дізналися основні переконання та вчення Григорія Сковороди, навчилися на практиці застосовувати їх щодо свого життя та праці, освоїли певні практики уважності та здобуття успіху, дізналися, що Григорію Савичу можна написати в Інстаграм, а також отримали цінні навички та матеріали для проведення власних заходів з нагоди ювілею філософа.
Григорій Сковорода вмів насолоджуватися кожною миттю життя. Його слова стосуються кожного з нас: «Шукаємо щастя по сторонах, по віках, по станах. А воно скрізь і завжди з нами, як риба у воді, так ми в ньому. Не шукай його ніде, коли не знайдеш скрізь. Воно преподібне до сонячного сіяння: відкрий тільки вхід йому в душу свою». Пам’ятаймо про це завжди.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)