Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Світ душі Марії Бойчук
25.02.2020

Світ душі Марії Бойчук

Долинська центральна районна бібліотека проводить багато заходів, які популяризують українську книгу та читання. Традиційними є зустрічі із письменниками та презентації їх нових видань.
Презентація завжди дає можливість дізнатись більше про автора, ознайомитись з книгами, послухати рядки, в яких присутні радість і смуток, а також зустріти однодумців, поспілкуватися з цікавими людьми та поділитися своїми думками, враженнями.
23 лютого у літературно-мистецькій залі бібліотеки на засіданні літературної студії «Слово» відбулася презентація збірки віршів «Світ душі» поетеси, учасниці студії Марії Бойчук. Книжка побачила світ у Білій Церкві у видавництві «Час Змін Інформ» наприкінці 2019 року.
«Світ душі» – це своєрідний родинний поетичний альбом, до якого увійшли вірші не лише Марії, але і її сина Юрія, невістки Олесі та онучки Діанки. Відчувається вплив творчих генів у сім’ї Бойчуків, і це не може не тішити, адже поетичні задатки передалися і синові, і внучці, що свідчить про добре естетичне виховання, та ще й невістка небайдужа до поетичного слова… Тут переплелися родинні світи трьох поколінь, і кожному є що сказати, є чим поділитися з читачем», – пише у передмові поетеса, член Національної спілки письменників України Наталія Данилюк.
Під час заходу гості дізнались про особисте життя долинянки Марії Бойчук-Шутки, яка народилася у с. Максимівка, про те, як написала свій перший вірш, в якому передала любов до природи. Бажання робити цей світ кращим, нести добро і розуміння людям визначило її професію, і вже вчителем біології повернулася до рідної школи.

Присутні переглянули слайди презентації, в яких відобразилися дитячі та юнацькі роки поетеси, робота в школі, участь авторки у святі Франкової ліричної поезії в Лолині, поїздки з друзями і колегами на творчі заходи, презентації, виставки. Ознайомилися з виданнями, в яких друкувалися вірші п. Марії. Серед них: вісники конкурсу «З вершин і низин», книга Ореста Гавриліва «Вірю в силу духа…», літературний альманах «З горіха зерня», книга пам’яті В. Олійника «Ці спогади сповиті у любов».

Презентована книга складається із п’яти розділів, які містять вірші на різну тематику: від захоплення красою світу і досконалістю матері-природи до наболілих проблем сьогодення. Поетичне слово авторки тепле і щире. Її болять людська байдужість, безвідповідальність, підміна цінностей і фальшиві пріоритети.

На презентації звучали вірші з першої книги «Суть життя» та з другої – «Світ душі». Їх декламували наймолодші читці Іванна Кирильчук і Христина Гобела, студійці: Мирослава Підборецька, Любов Тимчій, Мілена Жибак з Долинського академічного гуманітарного ліцею №6; Софія Федорів, Вероніка Целіщева, Поліна Хомин, Марта Тисяк, Христина Іванків, Софія Тряско, Діана Бойчук, Ярослав Кіпчинець, Артем Живаєв з Долинського наукового академічного ліцею «Інтелект».

Свій авторський вірш «Школа» прочитала онука поетеси Олеся Бойчук, а учасниця літературної студії «Слово» Ксенія Мельникова виконала на скрипці українські народні мелодії.

Чудовим подарунком до поетичного свята стали пісні на слова Марії Бойчук. Музику до віршів «Звучи, о музико життя!», «Весна» та «Онучата» написав та виконав викладач Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича Василь Андрусів, а у виконанні викладача цієї школи Віктора Холозінського під акомпанемент Василя Андрусіва прозвучала пісня «Краса Карпат» (муз. Ярослава Шершеня). Композитор, заслужений працівник культури України Ярослав Шершень привітав Марію Бойчук, з якою знайомий ще з виходу у світ її першої книги.

Марія Бойчук поділилася із шанувальниками своєї поезії задумами створення нової поетичної збірки та читала вірші.
Зі словами привітання виступили друзі і колеги по перу з Рожнятівщини: керівник літературного об’єднання «Ґорґани» член Національної спілки письменників України Любомир Михайлів та учасники цього об’єднання: член Національної спілки письменників України Наталія Данилюк (редактор видання), Ольга Мацьків та Ольга Парадовська.
Вітали Марію Бойчук поетеса Оксана Сподар, директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв, учасники літературної студії «Слово», рідні, друзі.
Побажаннями натхнення, нових здобутків та успіхів на творчому шляху завершилася зустріч з поеткою.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)