Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Стихійна торгівля: поняття та відповідальність
16.08.2022

Стихійна торгівля: поняття та відповідальність

Законодавством України продаж харчових продуктів дозволяється здійснювати тільки через стаціонарні підприємства торгівлі та через дрібнороздрібну торговельну мережу.
Розміщення даних об’єктів та введення їх в експлуатацію погоджується з відповідними контролюючими організаціями. Харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість та безпеку. Відповідальність за дотриманням умов зберігання та реалізації продуктів несуть керівники торгових підприємств.
Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізуються ними у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.
Також це самовільне захоплення земельних ділянок та встановлення на них малих архітектурних форм – наметів, кіосків, павільйонів та інше для заняття торговельною діяльністю.
Необхідно задуматись про те, що приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень, і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка представляє високий ризик для здоров`я людей.
Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених ст. 160 Кодексу України про адміністративні порушення (далі КУпАП) – «Торгівля з рук у невстановлених місцях», і ст. 164 цього ж Кодексу – «Порушення правил підприємницької діяльності».
Відтак, звертаємо увагу, що за порушення статті 160 КУпАП передбачено накладення штрафу від одного (17 грн.) до семи (119 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.
Торгівля з рук у невстановлених місцях промисловими товарами тягне за собою накладення штрафу від шести (102 грн.) до п’ятнадцяти (255 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
На перший погляд здається, що відповідальність не є такою вже великою, однак після складення протоколу про адміністративне правопорушення справу буде передано до місцевого суду і за розгляд справи судом додатково доведеться ще сплатити судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, в цьому році це становить 496,20 грн.
Протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями КУпАП, що згадані вище, мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ та посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.
Ця стаття не є нормативним актом, має загальний ознайомчий характер, спрямований на розширення обізнаності громадян про свої права та можливості.

Долинське бюро правової допомоги працює за адресою:
м. Долина, вул. Б.Хмельницького, 2а, тел.: 2-51-99

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)