Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Стягнення аліментів з мобілізованого в умовах воєнного стану
20.10.2022

Стягнення аліментів з мобілізованого в умовах воєнного стану

В умовах, що існують в нашій державі, постійно відбуваються зміни в законодавстві. Відтак, 19 липня 2022 року набрав чинності Закон України № 2352-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин», згідно з яким роботодавця звільнено від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу. За такими працівниками зберігається лише місце роботи та посада.
У зв’язку з цим неодноразово звертались за правовою допомогою жінки колишніх чоловіків, що сплачували аліменти на утримання дітей і яких було мобілізовано на військову службу, а нарахування заробітної плати за основним місцем роботи було припинено та почала наростати заборгованість зі сплати аліментів.
Мобілізованим працівникам виплачують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України на підставі Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Водночас військовослужбовці сплачують аліменти на загальних засадах та з усіх видів грошового забезпечення (крім такого, яке не має постійного характеру).
Так, відповідно до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146, з військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.
Наступним виникає питання – як діяти, якщо військовослужбовець відмовляється добровільно сплачувати аліменти?
Якщо утримання аліментів здійснюється у примусовому порядку державним або приватним виконавцем в рамках виконавчого провадження, то саме на виконавця покладений обов’язок здійснювати розшук доходів боржника, на які можуть бути звернуті стягнення за виконавчими документами відповідно до Закону України «Про виконавче провадження».
У свою чергу, стягувач може письмово повідомити виконавця про мобілізацію боржника на військову службу із зазначенням номера військової частини, якщо такий відомо. Якщо виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони України з метою їх передачі до бухгалтерії військової частини для стягнення аліментів з доходів боржника.
За додатковими індивідуальними консультаціями можна звертатись за телефонами:

  • 0 800 213 103 – Єдиний номер контактного центру системи безоплатної правової допомоги;
  • 1548 – гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань;
  • 0 3477 2 51 99 – Долинське бюро правової допомоги, чи безпосередньо до фахівців Долинського бюро, яке знаходиться в м. Долина по вул. Б. Хмельницького, 2А.

Ця інфографіка підготовлена у співпраці з РеІнформ та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і не являється нормативним актом, а містить правову інформацію, отриману з відкритих джерел.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)