Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Стрітення – свято давнини
15.02.2021

Стрітення – свято давнини

Все наше життя – це постійні зустрічі. Однією з важливих зустрічей, описаних у Євангелії від Луки, є зустріч немовлятка Ісуса та Пресвятої Матері з праведником Симеоном на 40-ий день після народження Христа. Це свято називається Стрітення, що в перекладі зі старослов’янської означає «зустріч».
Саме про історію виникнення свята, традиції та легенди, які його супроводжують, йшла мова під час години народознавства «Стрітення Господнє: історія, традиції, легенди» на засіданні клубу «Золота осінь», яке відбулося 12 лютого в літературно-мистецькому залі бібліотеки.
За церковним календарем свято Стрітення завершує різдвяні свята, які прославляють народження Ісуса Христа. 15 лютого віруючі освячують у церкві свічки, які потім приносять у будинок як символ світла й очищення.
Зацікавила присутніх розповідь завідувачки відділу обслуговування Ірини Кульчицької про стрітенську свічку. Ця свічка віддавна має велику пошану у людей, адже вона наповнена великою духовною силою та Божою благодаттю. Таку свічку використовують у багатьох важливих подіях людського життя. Вважають, що вона є одним з найважливіших оберегів при стихійних лихах, особливо при грозах і буревіях. Від цього і дістала назву «громовиця», «громниця».
Цікаво розповідали про властивості стрітенської свічки і самі учасники клубу. І не тільки розповідали, а й взяли участь у майстер-класі «Зроби Стрітенську свічку своїми руками», який провела провідний бібліотекар Валентина Любенко. З чого і як виготовляли свічки? Найпевніше, з воску. Саме свічки, виготовлені не просто з чистого бджолиного воску, а зі світлими думками про мир і спокій у кожному домі, отримали в подарунок усі присутні золотоосенці.
Розповідь про свічку завершилась цікавою притчею про
4 свічки.
Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із літом. Стрітення – це найперше весняне свято. І хоча ще лежить сніг та лютують морози, все ж люди знають, що «Лютневий сніг весною пахне».
Розповіді доповнювала мультимедійна презентація та була оформлена книжкова виставка «Стрітення – свято давнини».
Стрітення – це наша зустріч із Господньою Любов’ю. Щиро любити все навкруги, шанувати своїх рідних і поважати всіх людей, які зустрічаються на життєвому шляху – ось мудрість, закладена в святі Стрітення.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)