Стражденний біль голодної країни
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні у літературно-мистецькій залі бібліотеки оформлена книжкова виставка-реквієм «Стражденний біль голодної країни», на якій експоновані документи, що розповідають про причини та наслідки голодоморів. Заслуговують на увагу художні твори українських письменників: «Жовтий князь» В. Барки, «Марія» У. Самчука, «Гіпсова лялька» Ю. Бедзика, «Розколоте небо» С. Талан, «Вік червоних мурах» Т. П’янкової та інші видання. Це саме ті книги, які неможливо читати без брому. І саме ті, які неможливо не читати, які мусить читати кожен українець. Ці книги бентежать душу, наповнюють серця пекучим болем, адже в них показана жахлива картина голодомору, велика трагедія українських родин.
Кожна книга з цієї виставки стане одним із місточків, що єднає українців з минулим, бо відгомони голоду є в кожному з нас, у кожному нащадкові тих, хто вижив. Недарма українцям досі соромно викидати хліб та будь-яку їжу.
Пам’ятаймо про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів невинних людей, про трагізм, який ховається під словом «голодомор»! І нехай подібна біда на нашій землі ніколи не повториться знову!