Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Страхування відповідальності перед третіми особами
29.08.2022

Страхування відповідальності перед третіми особами

Досить часто ми замислюємось про страхування, щоб нам не заподіяли шкоди. Але що робити, якщо шкоду заподіяли ми? Чи можна застрахувати нашу відповідальність?

Звичайно, так!
Відповідальність перед третіми особами, як правило, асоціюється з ОСЦПВ (добровільною Автоцивілкою). Але для фізичних осіб доступні й інші види полісів на всі випадки життя: покриття відповідальності при експлуатації нерухомості, володінні зброєю, домашніми тваринами, велосипедом чи електротранспортом, при вихованні дітей.

А тепер більш детально:
Покриття відповідальності при експлуатації нерухомості, тобто відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю або майну сусідів, гостей будівлі, а також майну зон загального користування багатоквартирних будинків (коридори, сходові клітки, горища, підвали). Страховка спрацьовує при будь-якому ненавмисному нанесенні шкоди з вини страхувальника, наприклад, залиття сусідів, заподіяння шкоди внаслідок пожежі або вибуху газу. Такий договір дуже стане в нагоді мешканцям багатоквартирних будинків.
Страхування відповідальності власників зброї. Звучить екзотично, однак цей вид страхування досить популярний. Такий договір є обов’язковим для всіх власників законно зареєстрованої зброї, як вогнепальної, так і газової / холодної. Покривається ненавмисне заподіяння шкоди третім особам при експлуатації зброї.
Також існують більш мирні види страхування відповідальності перед третіми особами, наприклад, відповідальність власників домашніх тварин, зокрема собак, відповідальність при вихованні дітей за заподіяння ними шкоди третім особам. З урахуванням зростаючої популярності велосипедного транспорту та транспорту з електричним приводом, з часом також може стати цікавим страхування відповідальності при його експлуатації.

Як здійснюється виплата за страховками?
При настанні події, що може розглядатися як страховий випадок, страхувальник в першу чергу повинен сповістити компетентні органи, в юрисдикції яких перебуває врегулювання таких ситуацій (наприклад, Національну Поліцію України, Державну Службу України з надзвичайних ситуацій, Швидку допомогу, ЖЕК або ОСББ і т.і.), а далі звернутися в кол-центр страхової компанії за консультацією щодо своїх подальших дій.
У звичайній практиці для доказу настання страхового випадку будуть потрібні довідки вищезазначених компетентних органів, що підтверджують настання події і вину клієнта СК в їх настанні, рахунки, чеки та інші платіжні документи, що підтверджують витрати, понесені у зв’язку зі страховим випадком, або вступило в законну силу рішення суду, яке зобов’язує страхувальника відшкодувати шкоду, заподіяну третім особам.
Кожна подія індивідуальна, і повний склад «доказової бази» може відрізнятися від випадку до випадку, але основний перелік документів, який варто приготувати страхувальнику при зверненні в СК, завжди вказується в тексті договору страхування.

Що може бути причиною відмови у страхових виплатах?

  • Повідомлення клієнтом свідомо неправдивої інформації, надання некоректно заповнених / недійсних документів;
  • Порушення (без поважних причин) встановлених договором страхування термінів повідомлення про подію компетентних органів, страховика;
  • Самостійне відшкодування шкоди, заподіяної третім особам страхувальником без попереднього узгодження з СК.

Повний перелік причин для відмови у виплаті страхового відшкодування розрізняється залежно від конкретного страхового продукту, і вказується в договорі страхування.
Ця стаття не є рекламою та не є нормативним актом, має загальний ознайомчий характер, спрямований на розширення обізнаності громадян про свої можливості.
Джерелом інформації, викладеної в цій статті, є відкриті інтернет-ресурси.

Долинське бюро правової допомоги працює за адресою:
м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 2а, тел.: 2-51-99

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)