Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Справжні лицарі Вітчизни
21.05.2014

Справжні лицарі Вітчизни

В історії України були і є сторінки, ще належно не прочитані, не поціновані нами. Героїчний рух українських січових стрільців, дивовижні постаті цих людей, справжніх Лицарів Чину із захопленням вивчатимуть наші нащадки. Але ж, очевидно, одного захоплення, хай навіть і цілком щирого, замало – про тих звитяжців необхідно передовсім якомога більше знати!
Захід, що відбувся 20 травня у мистецькому залі бібліотеки, став, поза сумнівом, ще однією вагомою «цеглинкою» в будівлі цього знання. Йдеться про прем’єру нової книги письменника, літературного критика і публіциста Дмитра Юсипа “Засурмили сурми, труби…”, яка присвячена 100-річчю Січового руху в Галичині (1913) та організації Легіону УСС (1914).
Видання вийшло у світ при фінансовій підтримці Івано-Франківської міської ради 2014 року, у видавництві “Місто-НВ”.
Нове видання є своєрідним продовженням тематики його попередніх художньо-документальних праць, присвячених діяльності тих достойників і подвижників національної ідеї, для яких самопосвята Україні була понад усе, що тільки може бути у житті людини.
У цьому заході взяли участь працівники бібліотек району.
Завідувачка сектору краєзнавства і національного відродження Ганна Юсип розповіла про творчий доробок письменника та нову книгу, яка складається з окремих розповідей про митців – поетів, художників, композиторів, письменників, публіцистів національно-визвольної орієнтації, котрі нелегкі випробування власної долі, що спостигли їх у річищі тих змін і перемін, які відбувалися у минулому ХХ столітті, сприйняли як невід’ємні від долі всієї України.
Розповідь супроводжувалася показом слайдів з фотографіями персоналій з книги та декількох відеокліпів: про гору Маківку та пісні Січових стрільців.
Член НСПУ, письменник Василь Олійник поділився враженнями про книгу та про самого автора, який допомагає нашому сучасникові знайти відповідь на вічні запитання: Хто ми? Чиї сини? За що були закуті?
Книга матиме велике значення для дослідників історії січового стрілецтва і життя українців періоду визвольних змагань.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)