Слово до слова – зложиться мова
Так говорить народна мудрість. Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято ми присвячуємо її величності Українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, є справжнім дивом, великим і прекрасним.
З нагоди свята у залі абонементу презентується книжкова виставка «Слово до слова – зложиться мова». Саме вона, наша мова, втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу душі людської. Мова – це душа мільйонів українців, відточена творчістю найталановитіших письменників. Вона почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого: з творів Нестора Літописця, «Слова о полку
Ігоревім», «Послання Володимира Мономаха», шліфувалася у творах Григорія Сковороди, Івана Вишенського, поглиблювалась під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалася Іваном Нечуєм-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Іваном Франком, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями і продовжує розвиватися сучасними авторами. Знайомство з такими виданнями допомагає формувати мовний і літературний смак.
Цікавим доповненням до виставки є цитати відомих людей про мову: «Мово рідна! Ти є вічність. Ти є Правда, Добро і Краса народу нашого. Тож такою і будь вічно, мово рідна! А з тобою будемо вічними і ми, діти твої, на розкішних і безкінечних берегах твоїх»( Сергій Плачинда).
Вітаємо з Днем української писемності та мови! Нехай українське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом.