Що робити, якщо сусід заважає жити?
Якщо Вам не пощастило і у Вас є нестерпний сусід, пропоную Вам декілька нестандартних порад для того, щоб жити стало краще…
Отже, якщо сусід Вам заважає жити варто:
- – просто поговорити з сусідом і пояснити, що Вам заважає та як це варто виправити;
- – найкраще місце для спілкування не біля дверей! Варто або запросити його до себе в гості, або за ваш рахунок у кафетерій;
- – запропонуйте йому спільну роботу, проект по вашому дому, під’їзді, поверсі (прибирання, охорона, ремонт і т. і.). Тобто, тут головне завдання – подружитися із сусідом та в дружній атмосфері пояснити, що варто поміняти;
- – знайдіть, що можна зробити приємне вашому сусіду за ваш рахунок і подаруйте йому хороший подарунок. Хтось справедливо скаже: «а для чого я маю витрачатися на нього, в мене і так обмаль грошей»! Відповідь проста, так само як і аксіома в цьому питанні – набагато краще жити із сусідом другом, аніж мати ворога біля себе і жити з ним багато років…
- – Часто найголовнішою помилкою «утихомирення» сусіда є те, що ми хочемо це зробити якнайшвидше. Інколи, все ж таки варто передбачити успішний результат «утихомирення» через місяць, два, щоб дізнатися про сусіда, допомогти йому та подружитися. Тому не варто поспішати, а розробити план роботи із сусідом і щоденно його реалізовувати. Бо проблема в поганих сусідах – це лише проблема у відносинах. Як тільки ви налагодите дружні відносини з сусідом – у вас буде чудовий мешканець вашого дому!
- – домовтесь про спільні правила для вашого поверху чи під’їзду, при чому спочатку запитайте у сусіда, що б він хотів, щоб ви робили або не робили, а потім м’яко зазначте свої прохання;
- – напишіть ці правила, роздрукуйте та повісьте на видному місці у коридорі;
- – може хтось думав, що як юристи, ми одразу запропонуємо дзвонити в поліцію, щоб вони утихомирювали сусіда. Поліція – це дуже крайній захід! Варто пам’ятати, що якщо за не дуже серйозної ситуації ви викликаєте поліцію – практично на 99% сусід стане вашим ворогом. Ніхто не любить такої форми врегулювання конфліктів. Ми рекомендуємо викликати поліцію лише тоді, коли безпосередньо відбувається тяжкий злочин!
- – дізнайтесь, чи є ще сусіди, яким заважає жити ваш сусід – це ваші союзники!
- – розробіть з однодумцями план, як заспокоїти сусіда. Знову ж таки, ми думаємо, що це робити краще не у формі скарг і погроз, а у формі дружби. Щось приблизно: він вам зло, а ви йому добро. Звучить абсурдно… але до пори до часу. Як правило, людина, якій роблять добро, з часом починає відповідати добром…
Розуміємо, що це нелегкі поради і для когось виявляться абсурдними… але якщо у вас є сусід, який не дає вам нормально жити, і ви вже все перепробували, можливо, все ж таки, варто попробувати по дружньому…
Джерело: юридичний інтернет ресурс.
Долинське бюро правової допомоги працює за адресою:
м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 2а, тел.: 2-51-99