Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 





Архів публікацій


Головна » Новини » Роман Скворій із вічності висот
25.02.2022

Роман Скворій із вічності висот

Роман Скворій… Такі люди живуть у наших серцях і після смерті, надихаючи творити на землі добро. 28 лютого – 95 років від дня його народження. Але доля розпорядилася по-іншому. У розквіті творчих сил, на сімдесят першому році життя, Роман Скворій – бібліотекар, краєзнавець, дослідник минулого, обдарований літератор і митець – пішов у засвіти.
Його самовіддана праця закарбована на сторінках написаних ним книг «На болехівських видноколах», «В Болехові баталія…», «Розгадка Бубнища», «На перехрестях вічності». Роман Скворій зробив власний переклад українською мовою «Слова о полку Ігоревім», він автор «Пісні про Болехів», пісні про Наталію Кобринську.
Роман Теодорович зібрав неоціненний матеріал про різні періоди історії України, Галичини, Долинщини зокрема, створив краєзнавчий музей у Болехові. Саме він подбав про встановлення пам’ятника Наталії Кобринській у місті, а скільки приклав зусиль, щоб відбулося перше свято міста – його 620-річчя. За його проектом прийнято герб міста Болехова. Любив сцену, був прекрасним режисером, чудовим художником…
В іншому суспільстві Роман Скворій був би великим вченим, але йому судилося жити у державі, в якій людина боялася навіть власного імені. Чесний, національно свідомий… Перше потрясіння пережив у сорокові роки, коли вимушений був піти з рідного села Куличків на Сокальщині, щоб не стати жертвою енкаведистів, змінивши власне ім’я та прізвище. Син Марії Вищишин і Теодора Рудого Володимир став Романом Скворієм. Друге, коли за відкриття правдивих сторінок минулого був позбавлений керівництва бібліотекою і усунутий від керівництва музеєм. Та для нас, його молодих колег, Роман Теодорович був Бібліотекарем з великої літери, чуйним, добрим, готовим завжди підтримати і дати мудру пораду. Пам’ятаємо нашого Вчителя й невимовно щасливим, коли була проголошена незалежна Україна, коли він як депутат районної ради першого демократичного скликання разом з іншими депутатами вирішував важливі завдання соціально-економічного розвитку Долинщини. Роман Скворій – лауреат премії ім. І. Вагилевича, Почесний член спілки краєзнавців Прикарпаття (посмертно), а також перший Почесний громадянин м. Болехова.
Помер 20 лютого 1996 року. «Полиште все рідним, краєві, Україні» – такі слова висічені на надгробному пам’ятнику Скворію Р.Т., який споруджений за його власним проектом. У цих словах вся суть його життя.
Книжкова виставка-пам’ять «Роман Скворій із вічності висот», організована у секторі краєзнавства та національного відродження бібліотеки, присвячена цій великій Людині. Запрошуємо всіх до ознайомлення!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)