Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Родина Бандерів: знана і незнана
20.02.2020

Родина Бандерів: знана і незнана

У центральній районній бібліотеці 19 лютого в літературно-мистецькій залі відбувся історичний екскурс «Родина Бандерів: знана і незнана» за книгою Анатолія Беня «Батько Бандерів».
День проведення заходу збігся з сумними подіями, які відбувалися на Майдані 6 років тому. Тому захід почався із вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, о. Ігор Ліпчанський зворушливо звернувся до присутніх, провівши паралель між родиною о. Андрія Бандери та родинами Небесної сотні, родинами загиблих на Сході захисників України, які продовжили справу попередніх поколінь у прагненні побудови вільної і незалежної держави.

Чому саме ця книга стала нагодою заглибитись в історію родинного життя Провідника Української Нації Степана Бандери? Відповіддю на це питання стала коротка історична довідка провідного бібліографа з питань краєзнавства Оксани Андрєєвої, в якій вона нагадала присутнім, що о. Андрій Бандера був парохом в селі Тростянець від 1935 року і до його арешту в травні 1941 року, а також розповіла про те, що життєві стежки багатьох видатних постатей Долинщини перетинались з о. Андрієм Бандерою та його дітьми.

Цікавою була мандрівка сторінками книги, проведена краєзнавцем, дослідником, просвітянином, громадським діячем Богданом Сидораком. Книгу українського публіциста, члена Національних Спілок журналістів та письменників України, заслуженого журналіста України Анатолія Беня «Батько Бандерів» Богдан Сидорак вважає найкращою з того, що було видано до цього часу про родину Бандери та про нього зокрема. Він наголосив, що саме ця книга дає змогу зрозуміти, звідки черпав сили, яке було сімейне коріння людини, ім’ям якої названо ціле покоління українців, заглибитись в історію родинного життя Провідника Української Нації Степана Бандери. Головний герой книги – Андрій Бандера, священик УГКЦ, капелан УГА, делегат Української Національної Ради ЗУНР, людина, без якої у прямому біологічному і в широкому виховно-ідеологічному значенні не з’явився б на світ Степан Бан¬дера. Рано овдовівши, о. Андрій Бандера зумів з малолітніх своїх семи дітей – Богдана, Василя, Володимири, Марти-Марії, Оксани, Олександри та Степана (восьма Мирослава померла ще немовлям) зростити семеро Особистостей. Не всі, як найстарший син Степан Бандера, стали на чолі визвольних змагань українства, і навіть не всі належали до ОУН. Але всі до одного почувалися Українцями. І всі за те поплатилися… Відповідаючи на питання суддів про своїх дітей, отець Андрій Бандера гордо відповів: «Я своїм дітям дав належне виховання, прививаючи їм любов до України. Світогляди моїх синів і доньок однакові».

Ініціатор проведення заходу, краєзнавець, голова громадської організації «Долина бойківська» Дарія Бібик виклала цікаві думки, щодо схематичного уявлення бандерівського руху, наголосивши, що Бог наділив родину Бандерів долею стати прапором боротьби Українського народу за Волю та Незалежність України, ознайомила з новими знахідками (фотографії, архівні документи) з життя славетної родини.
Розповідь про священика-патріота та його дітей, показ відеоматеріалів збагатив знання присутніх про родину Степана Бандери.
Закінчився захід спільним переглядом і виконанням Маршу Української армії «Зродились ми великої години», за основу якого був взятий Гімн українських націоналістів Олеся Бабія та Омеляна Нижанківського.
Читачам бібліотеки п. Богдан Сидорак подарував книгу А. Беня «Батько Бандерів».
Директор ЦБС Людмила Фреїв подякувала всім присутнім, відзначила, що подібні заходи дуже повчальні і потрібні в наш час, та подарувала на згадку про зустріч Богдану Сидораку путівник місцями повстанської слави Долинщини.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)