Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Різдво Василя Cтуса
22.01.2018

Різдво Василя Cтуса

21 січня відбулося перше цьогорічне засідання літературної студії «Слово». Розпочалось воно з поетичної години «Різдво Василя Cтуса», присвяченої 80-літтю від дня його народження. Народжені, як Стус, в один день із Божим Сином, мають нелегку стежку-долю. Свій хрест Василь Стус гідно виніс на власну Голгофу.
Совість нації – він за власні переконання був заборонений, перекреслений радянською владою і на 12 років позбавлений волі. Чому його не прийняли на Батьківщині, а збірки віршів успішно друкувалися за кордоном? Він, можливо, зміг би отримати Нобелівську премію, можливо, ми зустрічали би разом з ним, живим, його 80-ту зиму. Але… не судилося. Геніальний поет-шістдесятник, талановитий перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, безкомпромісний борець і палкий патріот, нескорений та вільний у душі. Він мав «правильний» вибір, треба було лише іти за «голосом влади», та він ішов всупереч їй. Ішов не за течією кривавої ріки, кинувши виклик всій системі лише тим, що думав інакше. Не хотів бути рабом, маючи вільний дух. Зрікся радянського громадянства. Комуністична система не зламала його. Вилітали птахами вірші, пронизані наскрізь болем України і болем людини. А що ми знаємо сьогодні про Василя Стуса? Запитаймо у своєї совісті! Направду, в юних вона не заплямована, а серця відкриті до правди. Із сльозами на очах літстудійці переглянули документальні фільми: «Дорога болю» та «День незалежності. Василь Стус», ознайомились із незнаними досі поезіями Василя Стуса, в яких і тепло слів, і велич духу та особистості.
Василь Стус – у «Слові», наших серцях та пророчих віршах. «Будемо рівнятись на нього в житті і творчості», – зазначили в обговоренні поетичної години наші літстудійці.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)