Рідна мова, рідне слово
Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, запроваджений у 1997 році Указом Президента України.
З нагоди святкування бібліотека запропонувала своїм користувачам розгорнуту книжкову виставку під назвами «Рідна мова, рідне слово» (читальний зал) і «Читаємо українською? Так!» (абонемент).
Представлена для перегляду література охоплює різноманітну тематику: історія мови та українського літописання, культура мовлення, українська мова в професійній діяльності, сучасна літературна мова. Ці та багато інших видань стануть у нагоді всім, хто цікавиться, вивчає, досліджує українську мову й бажає знати більше цікавого і корисного про неї.
Українська мова почалася з писемності, витоки якої йдуть з далекого минулого. Давньоруські літописи є дорогоцінними реліквіями історії, науки, літератури та культури, які й сьогодні вражають глибиною мудрості, далекоглядності, є актуальними і суспільно значимими.
Велику зацікавленість викликає ряд видань та публікацій про Нестора Літописця. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.
Цікавим доповненням до виставки є афоризми, крилаті вислови, цитати відомих людей про мову: «Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (П. Мирний).
Користувачі бібліотеки зможуть перевірити свої знання української мови і літератури, відповідаючи на питання вікторини.
А ще виставка запрошує всіх шанувальників книги у світ художньої літератури та поезії українською мовою.