Революція на граніті
30 років тому, 2-17 жовтня 1990-го року, у Києві та в інших великих містах відбулися масові акції протесту проти комуністичної влади в Українській РСР, які організували студенти. Стрижнем протестів було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві (нині Майдан Незалежності). Голодування тривало 16 днів, але кардинально змінило обличчя тодішньої, багато в чому ще радянської, України. Такі кроки знайшли підтримку і співчуття серед широких кіл населення, передусім інтелігенції. Центр столиці на два тижні став епіцентром політичних мітингів та дискусій. Так відбувалась перша в новітній історії України широкомасштабна акція спротиву, яка дістала назву «Революція на граніті».
Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України. Революція на граніті, що була повністю організована студентами, не мала на той час аналогів у Європі, адже «оксамитові революції» 1989 року у Східній Європі проводили зрілі політики. Більшість її учасників залишилися поза політикою, однак стало зрозуміло, що в Україні виросло нове покоління, яке не боїться в’язниць і готове відкрито відстоювати свою думку і йти наперекір владі.
У залі абонементу організована тематична викладка літератури «Революція на граніті», присвячена цим історичним подіям. Серед матеріалів викладки можна побачити світлини, спогади учасників.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із матеріалами викладки.