Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Революція Гідності: згадаймо головне
18.11.2019

Революція Гідності: згадаймо головне

Незабаром, 21 листопада, весь український народ відзначатиме День Гідності та Свободи. Це день, який знаменує початок двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). У цей день ми думаємо про майбутнє, але, водночас, згадуємо і вшановуємо тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє.
Вже шість років відділяють нас від тих буремних подій, давно розвіявся дим над Майданом та лише зазвучать перші акорди пісні «Пливе кача…», як на очі навертаються сльози, а пам’ять повертає до трагічних і героїчних подій зими 2013-2014 років, що змінили життя всієї країни.
Чим була революція для кожного з нас? Для когось просто прогулянкою, для когось – справжньою війною. Але, беззаперечно, народ України продемонстрував свою єдність, європейськість, гідність і прагнення до свободи.
Їх – 104… Героїв Небесної Сотні. З різних куточків України, різних за національністю, освітою, соціальним станом. Серед них – наші земляки.

Задля вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, в залі абонементу організовано книжкову експозицію «Революція Гідності: згадаймо головне», яка знайшла своє продовження у секторі краєзнавства під назвою «Прикарпатський вимір Революції Гідності». Представлені на експозиції видання розповідають про героїв і перебіг Революції, про події кривавого протистояння на Майдані Незалежності очима свідків: звичайних волонтерів, музикантів, письменників, медиків, викладачів та просто сміливців, які ризикували своїм життям, майбутнім та творили історію на очах у всього світу. Мільйони людей добровільно чимось пожертвували: кар’єрою, благополуччям, свободою, здоров’ям і, зрештою, життям. З їхніх історій і написана Революція Гідності.

З матеріалами експозиції мали змогу познайомитись члени клубу «Золота осінь» на засіданні, яке відбулось 17 листопада. Переглянули також фотовиставку «Майдан у світлинах» та документальний фільм «Жіночі обличчя революції». Щиро плакали, пригадували разом та обговорювали доленосні події в Україні та у нас на Прикарпатті, розповідали про героїв Майдану, про надії, втрати і перемоги України.
Революція Гідності залишила незабутній слід в історії і глибокий біль в серцях українців. Україна заплатила й продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність була першою із чеснот українців.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)