Ресурси та нові послуги бібліотек
Під впливом потреб суспільства кожна публічна бібліотека сьогодні стоїть перед вибором переходу на новий рівень обслуговування користувачів за допомогою використання інтернет-ресурсів, нових технологій, інноваційних практик. Актуальною з цього приводу стала тема семінару «Нові бібліотечні ресурси і послуги в обслуговуванні сучасного користувача», який був проведений для бібліотечних працівників 26 листопада у КЗ «Долинська ЦПБ».
Семінар розпочала директор КЗ «Долинська ЦПБ» Надія Кушнірчук, яка поділилась досвідом, набутим під час навчання у Львові в рамках проекту «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки». Навчальна програма розроблена та реалізовується ЮНЕСКО спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій за фінансової підтримки Японії у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України. Вона є складовою пріоритетного проекту «Мистецтво допомагати» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Говорили про внутрішні та зовнішні ресурси, про особисті та професійні цінності кожного. Проведена з працівниками вправа «Я маю, я є, я можу і я буду» допоможе кожному подумати про свої можливості та мотивацію у повсякденному житті.
Завідувачка відділу методичної та проектної діяльності ЦПБ Валентина Любенко у своїй консультації говорила про поєднання традиційних та електронних ресурсів у задоволенні потреб користувачів. Розглянули нові послуги бібліотек і зосередили увагу на тому, що може користувачам запропонувати сучасна бібліотека на додачу до читання книжок, газет і журналів.
Ірина Холозінська, заступник директора з питань обслуговування дітей, у своєму виступі дала рекомендації стосовно сучасних форм роботи бібліотек з дітьми та приклади їх реалізації.
На завершення семінару представники «Карітас-Долина» провели для працівників бібліотек Долинської ТГ тренінг у рамках програми «Життєстійкість» – «Командна робота. Командобудування», завдяки якому
бібліотекарі поглибили розуміння важливості командної роботи, навчилися краще взаємодіяти між собою та отримали корисні практичні інструменти для вдосконалення командної діяльності у межах професійних завдань.