Реклама, як елемент бібліотечного маркетингу
У житті сучасної людини реклама займає значне місце. Вона допомагає орієнтуватися в пошуках роботи, організації відпочинку, фактично є частиною нашого повсякденного життя. Знайшла вона свою нішу і в діяльності бібліотек. Півтора-два десятиліття тому терміну «бібліотечна реклама» не було у професійній лексиці. Сьогодні реклама органічно ввійшла в життя бібліотеки та її користувачів. Вона віддзеркалює не тільки інформаційні ресурси, але й можливості, технології, створює імідж установі та її співробітникам. Яке ж значення має бібліотечна реклама? Вона повинна привернути увагу до послуг бібліотеки та її інтелектуальної продукції, зацікавити користувачів і переконати їх скористатись бібліотечними послугами.
З 01 червня по 01 вересня 2020 року бібліотеки Долинської ЦБС брали участь у районному конкурсі «Давайте всім розповімо про себе», який проводився з метою формування позитивного іміджу бібліотеки засобами реклами, активізації творчого потенціалу у бібліотечних працівників та стимулювання працівників до впровадження нових форм роботи.
На розгляд журі були представлені роботи у двох номінаціях: «Краща друкована реклама» (листівки, буклети, афіші, плакати, проспекти) та «Краща відеоробота» (відеопрезентації, відеоролики).
Журі переглянуло представлені матеріали, підвело підсумки та визначило переможців. Отож, у номінації «Краща друкована реклама» перемогу отримали:
І місце – Раківська сільська бібліотека-філія (завідувачка Світлана Сащак);
ІІ місце – Солуківська сільська бібліотека-філія (завідувачка Тетяна Куціль);
ІІІ місце – Гошівська сільська бібліотека-філія (завідувачка Ганна Хомин).
Переможцями ж у номінації «Краща відеоробота» стали Надіївська сільська бібліотека-філія (завідувачка Лариса Бойчук) та Лолинська сільська бібліотека-філія (завідувачка Любомира Підберезька).
Також за оригінальність та креатив журі відзначило роботи бібліотек-філій: Малотур’янської (завідувачка Тетяна Тимочко), Яворівської (завідувачка Ірина Кузьміна), Великотур’янської (завідувачка Оксана Крайник, бібліотекарка Іванна Кондрин), Геринської (завідувачка Світлана Косило) та Княжолуцької (завідувачка Любов Яремко, бібліотекарка Марія Бабінчук).