Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Разом ся згуртуймо і заколядуймо!
15.01.2018

Разом ся згуртуймо і заколядуймо!

У ці січневі дні колядку чути звідусіль: вона лунає із записів, її виконують вертепи, церковні хори і просто колядники… Та й коли їй звучати, як не в цю пору різдвяних свят – найважливішого і найказковішого часу в році?! Тексти різдвяних пісень дозволяють задуматись над історією народження Христа, а мелодії підтримують святковий настрій. А ще в колядках та щедрівках звучать побажання успіхів у господарюванні, щастя в сім’ї і родині, здійснення задумів і мрій.
14 січня, на Старий Новий рік, зазвучала колядка і в стінах бібліотеки під час етногодини «Разом ся згуртуймо і заколядуймо!» на засіданні клубу «Золота осінь».
Учасники заходу слухали найвідоміші світові колядки, такі як «O Holy Night», «The Christmas Song», «Silent Night», «Winter Wonderland» та дізналися історію їх написання. А такі колядки, як Jingle Bells і Carol of the Bells (легендарний “Щедрик” Миколи Леонтовича відомий усьому світу під назвами Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol) – звучали і українською мовою. Ведучі Валентина Любенко та Ольга Шах не оминули історію виникнення колядок і розповіли про обряд колядування в світі та в Україні. Сьогодні важко повірити, але традиція колядування зароджувалася ще задовго до того, як Європа стала християнською. У Стародавньому Римі в перші дні нового року сусіди та родичі, відвідуючи один одного, обмінювалися подарунками й співали величальні пісні – календи. У багатьох народів навіть слово на означення цього пісенного жанру те саме – коляди, коледи, календи.
Та найбільше задоволення присутні отримали співаючи українські колядки та віншуючи на здоров’я, на радість, на щастя, на добро…
То ж зберігайте, вивчайте та співайте різдвяні колядки! Нехай Ваш дім наповнюється щастям, затишком і радістю у ці святкові дні!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)