Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
   
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2025 року
Нові краєзнавчі видання
Аудіоподкаст "Свій до свого"
Наші видання:
 




Останні коментарі


Архів публікацій


Головна » Новини » Пильніше й глибше вдуматися в себе
10.10.2024

Пильніше й глибше вдуматися в себе

Микола Бажан — видатний український поет-філософ, перекладач, прозаїк, есеїст, літературо- і мистецтвознавець? культуролог, кінокритик та кіносценарист, державний та громадський діяч, кандидат на здобуття Нобелівської премії з літератури. Він по праву посідає одне з чільних місць в історії нашої національної культури.
9 жовтня, на 120-ту річницю від дня народження Миколи Бажана у літературній студії «Слово» відбулася поетична година «Пильніше й глибше вдуматися в себе» .
Учасниками поетичної години були вчитель Тетяна Сенчак й творчі учні з 10- Б класу долинського ліцею «Інтелект». Присутні дізналися чому серед знаменитих, великих і геніальних українців Микола Платонович Бажан посідає особливе місце. Завдяки фактам з біографії з’ясували справжню ціну усіх високих нагород і посад, які він отримував. Почули про його редакторську працю; про діяльність на керівних посадах в уряді; про семирічне керування Спілкою письменників України; про 130 томів енциклопедичних та науково-довідкових видань, зокрема, галузеві енциклопедії кібернетики, народного господарства, історії. Дізнались про шеститомник «Історія українського мистецтва», двотомник «Шевченківського словника», які завдяки його ініціативі та редагуванню були видані, і що це стало кроком до ствердження незалежності української держави. Він першим промовив на весь широкий світ про трагедію у Бабиному Яру. А будучи – віце-президентом Товариства європейських письменників, зміцнював міжнародний статус української культури і клопотався про реабілітацію репресованих літераторів та публікував їхні твори.
Усіх вразили масштаби перекладницької творчості Миколи Платоновича із 13 мов світу. Серед шедеврів світової літератури: поеми «Витязь у тигровій шкурі» Шота Руставелі та «Фархад і Ширін» Алішера Навої.
Безперечно, найважливішою частиною зустрічі була літературна творчість Миколи Бажана, як яскравого й пластичного поета, котрий зумів зберегти оригінальну творчу манеру, бо майже шість десятиріч служив поетичній музі. Його поезія нерозривно пов’язана з фольклорними жанрами, образами, народним світоглядом і мораллю, а уявлення про добро та зло, красу та потворність, народну мораль наводять на сенс людського буття, людину і світ. Майстер поетичного слова здатний на раптові радикальні зміни, він постійно щось шукав і чогось прагнув. Своєю місією вважав «виспівати» віру в людське, олюднити та відродити і відчути поезію в музиці. Насолоджуючись неповторною музикою поезії Миколи Бажана ліцеїсти читали поетичні твори майстра, та свої власні, лунали пісні на його слова, жваво обговорювались вірші, народжені від пильності і глибини власного серця.

На закінчення ознайомилися із книжковою виставкою, на якій були представлені матеріали про життєвий і творчий шлях письменника та добірка його творів із бібліотечних фондів.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)