Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Путівники у мовному морі
17.02.2021

Путівники у мовному морі

21 лютого світова спільнота святкує Міжнародний день рідної мови. Мова, як відомо, є не лише засобом спілкування. Це також спосіб сприймання світу, відтворення його в свідомості людини. Кожен народ сприймає світ по-своєму, тому в усіх мовах є щось неповторне, оригінальне. Кожна мова виблискує власним світлом у безмежному мовному океані.
Як основа духовності народу, мова є підмурком існування нації. Наша українська мова, попри всі злигодні долі, зберегла й себе і свого творця – український народ. Спадкоємність у мові – це зв’язок між поколіннями, які жили, живуть і житимуть в Україні.
Аби зберегти витоки і первозданну унікальність мови, почали з’являтися словники. Французький письменник Анатоль Франс назвав словник «всесвітом, розташованим у алфавітному порядку». Все багатство й різноманіття лексичних запасів української мови зібрано в словниках.
Складання словників – праця кропітка і тривала. Сучасна лексикографія є цілою індустрією, яка задовольняє потребу в найрізноманітніших видах інформації про слово. Словників багато й вони надзвичайно різноманітні.
До Дня рідної мови в залі абонементу оформлено книжкову виставку-акцент «Слова, що нас збагачують». Виставка знайомить з історією створення словників української мови, яка бере свій початок ще з XVI ст., з різними типами філологічних словників, якими багатий фонд бібліотеки. Відомості про правильне написання слів можна отримати в правописних словниках, а про те, як треба вимовляти слово, – в орфоепічному. Існують також словники іншомовних слів, діалектні, стилістичні, жаргонні, словники синонімів, антонімів та інші. Цей перелік був би неповним без тлумачного словника, який пояснює значення слів і має найдавнішу лексикографічну традицію.
Якою має бути «правильна українська мова»? Яку мову ми передамо нащадкам? Ці й подібні питання десятиліттями не втрачають своєї актуальності. А словники – це та скарбничка, з якої можна черпати досвід і знання гарної української мови. Книжкова виставка чекає на всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)