Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Притчі, як повчальні історії
14.08.2018

Притчі, як повчальні історії

Під такою назвою 12 серпня у літературно-мистецькій залі бібліотеки пройшла інформаційно-пізнавальна година.
Що таке притча? Для чого взагалі потрібні притчі? Чим вони допомагають у житті? На ці та інші запитання отримали відповіді члени клубу «Золота осінь», які були учасниками цього заходу.
Притча – це один з найдавніших різновидів повчального оповідання. Зазвичай, сюжет притчі будується на спостереженнях із суспільного життя. Через невелике оповідання на прикладі вчинків та висновків героя доводиться істина. Але не прямо, а через символи, образи та алегорії. Саме тому притчі – короткі і алегоричні – у всі часи були дуже популярним інструментом виховання, зачіпаючи самі різні проблеми людського буття.
Люди здавна розповідали притчі. Ними вони себе підбадьорювали або намагалися дати один одному добру пораду. Притчі – це не просто повчальні історії: у будь-якій з них можна знайти безліч прихованих змістів. Та, найцінніше – притчі не мають вікових обмежень. Вони цікаві всім! Їх дуже легко читають і сприймають люди різних вікових категорій. Але не можна легковажно ставитися до них, бо за цією легкістю можна не побачити важливої Істини.
Яку б морально-етичну чи духовну категорію ми не взяли – завжди знайдеться приклад, і не один, із притч. Тому присутні із задоволенням слухали притчі про добро і зло, сенс життя, щастя та любов, ставлення до батьків, інші життєві притчі тощо. Цікаво розповідали біблійні притчі і самі учасники клубу: Любов Караїм, Світлана Швець, Дарія Бібик, Надія Чикета, Нінель Улич. Розповіді доповнювала мультимедійна презентація та книжкова виставка.
Образна система притч, які прозвучали під час цієї години, спонукала всіх присутніх задуматись над сенсом життя, його духовними цінностями, вічними істинами – такими як любов, добро, справедливість, вірність.
Доволі часто ми не відразу помічаємо взаємозалежність подій та як наші рішення відображаються на нашому житті. Не поспішайте з висновками. Час все розставляє по місцях, коли емоції вщухають. Інколи притча – найкраща відповідь на поставлене життям питання. Використовуйте притчі, щоб надихнути, підтримати чи вмотивувати своїх близьких, адже притча – це одночасно мудрість і шлях до мудрості!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)