Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи
19.11.2022

Припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи

Уряд спростив порядок припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи, а також у випадку оголошення його померлим або визнання безвісно відсутнім.
Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 №1172 у таких ситуаціях працівнику необхідно подати в електронній або паперовій формі будь-якому центру зайнятості:

  • заяву про припинення трудового договору у зв’язку із смертю роботодавця-фізичної особи або набранням законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім чи про оголошення померлим;
  • копію паспорта заявника або іншого документа, що посвідчує особу;
  • копію ідентифікаційного коду працівника (РНОКПП) або серію та номер паспорта (для осіб, які офіційно відмовилися від оформлення ідентифікаційного коду);
  • копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу. Якщо такі документи відсутні – відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • інформацію про роботодавця: його прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), РНОКПП або індивідуальний податковий номер (для ФОП) (за наявності такого у роботодавця).

Також можуть бути надані за наявності у працівника:

  1. копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою;
  2. копії трудової книжки.

Звертаємо увагу, що у день подання від працівника заяви центр зайнятості повідомляє про припинення трудового договору Пенсійний фонд України (далі – ПФУ) та податковий орган. У свою чергу ПФУ протягом 3-х робочих днів вносить відповідну інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Датою припинення трудового договору при цьому вважається день подання заяви працівником. Разом із тим після спливу 3-х робочих днів із дня подання заяви працівник має право звернутися до центру зайнятості для внесення відповідних записів до трудової книжки. Звільнення відбувається на підставі п. 8-1 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України.
Ця стаття підготовлена фахівцями Долинського бюро надання безоплатної правової допомоги і не є нормативним актом, а містить правову інформацію, отриману з відкритих офіційних джерел.
За додатковими індивідуальними консультаціями можна звертатись за телефоном 0 3477 2 51 99 – Долинське бюро правової допомоги, чи безпосередньо до фахівців Долинського бюро, яке знаходиться за адресою: м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 2А.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)