Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » PRO математику
09.04.2021

PRO математику

Рік математичної освіти в Україні
Вам не подобається математика? Ви думаєте, що числа – це нудно? Щоб переконати вас в тому, що математика – це творчий, оригінальний і дуже цікавий предмет, який оточує нас всюди і завжди, пропонуємо вашій увазі книжкову виставку «PRO математику», яка діє в залі абонементу.
Кожен день ми використовуємо числа для різних потреб. За допомогою чисел, ми можемо вирішити найбільші загадки. «Задумайте будь-яке число з діапазону від 20 від 100. Задумали? Знайдіть суму його цифр. Далі відніміть отримане значення від свого числа і знову знайдіть суму цифр. У вас вийшло 9?» (Якщо ні, то десь ви помилились). Цікаво, чи не так? Математика – універсальна мова Всесвіту. За основу всіх наук взята саме вона. Історія математики має особливу привабливість. Задачі й теореми, доведені сотні і тисячі років тому, захоплюють нас своєю красою, витонченістю логічних міркувань так само, як захоплювали всі попередні покоління. Документи, представлені на виставці, цікаво і доступно розкажуть про дивовижний світ математики, красу математичних явищ, познайомлять з цікавими фактами із життя вчених-математиків. Видатні математики є першовідкривачами невідомих раніше теорем, розв’язків задач, за якими часто відкривалися нові горизонти науки. У вчених були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи…
Логічні задачі, різноманітні математичні головоломки роблять процес навчання математики веселим і цікавим, розвивають нестандартне мислення, навчають шукати не найскладніше, а оптимальне рішення задачі. То ж вашій увазі – книги Я.І. Перельмана, які принесуть інтелектуальну втіху та розширення запасу математичних знань багатьом читачам.
З давніх-давен про славу математики та її красу писали великі математики. Найкращі, найвлучніші, найдотепніші їхні висловлювання ставали крилатими афоризмами, які допомагають повніше розкрити різні сторони математичної науки, надихають і підбадьорюють тих, хто входить у чарівно казковий світ чисел і фігур…«Математик в душі має бути поетом» (Софія Ковалевська).
Як мистецтво дарує людині красу чуттєвого, так математика дарує людині красу розумового. Недаремно ж так багато великих математиків були ревними шанувальниками поезії, а чимало поетів висловлювало своє захоплення стрункістю та красою математичної думки. А були й ті, які навчаючись математики – все ж стали письменниками. Вашій увазі – розділ «Математика і лірика», де ви знайдете інформацію про відомих або маловідомих авторів.
Геометрія — дивовижна наука, один з найважливіших і найзначніших розділів математики. Ця наука нараховує декілька тисячоліть, її виникнення пов’язують із необхідністю для стародавніх єгиптян вимірювати площу родючих земель в долині ріки Ніл. Світ геометрії надзвичайно різноманітний та цікавий, бо геометричні фігури оточують нас навкруги. А ще – вони знавці людського характеру. Не вірите – переконайтесь, пройшовши психогеометричний тест Стюзен Деллінгер.
Література і математика… що може об’єднувати ці далекі одна від одної області знань? Літературу, з її інтересом до духовного світу людини, і математику, яка віддає перевагу строгому науковому підходу. Здавалося б, немає нічого спільного, але математика, так само як і мистецтво прагне до пізнання краси. Один із розділів виставки запрошує на зустріч з математикою в художній літературі. Саме тут на вас чекає зустріч з книгами від Українського інституту книги.
То ж запрошуємо до перегляду книжкової виставки по закінченні карантинних обмежень!
А поки що, пропонуємо до вашої уваги віртуальну книжкову виставку «PRO математику і математиків».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)