Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Правда Світлани Алексієвич
30.05.2023

Правда Світлани Алексієвич

Світлана Алексієвич – сучасна білоруська  письменниця та журналістка родом з Івано-Франківська 31 травня відзначатиме свій 75-річний ювілей. Прозаїк, авторка нон-фікшн бестселерів «У війни не жіноче обличчя», «Останні свідки», «Цинкові хлопчики», «Чорнобильська молитва», «Час секонд-хенд», сценаристка-документалістка, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2015 року. Нобелівський комітет присудив премію письменниці «за її багатоголосу творчість – пам’ятник стражданню і мужності у наш час». Книги Світлани Алексієвич присвячені переосмисленню радянського минулого через призму історії окремих людей – свідків війни та катастроф. Проза письменниці – це жива історія, розказана самим народом і почута та записана чесним літописцем. За шокуючу і неугодну владі історичну правду у своїй прозі заборонена на батьківщині та в росії. Її твори актуальні й багато в чому – попереду свого часу.
Книги письменниці перекладені українською та ще понад 40 мовами. Світлану Алексієвич визнають і все більше і більше читають не лише у слов’янському світі, а й в інших куточках планети. Вона впродовж багатьох літ підтримувала зв’язки з нашим краєм, рідною для неї Україною. Наприкінці 2015 р. вчена рада Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прийняла ухвалу про присвоєння нашій краянці звання «Почесний доктор університету».
Пропонуємо читачам літературний портрет «Правда Світлани Алексієвич» із серії літературно-мистецьких портретів «Світіння слова у безмежжі часу», а також добірку книг авторки, перекладених українською мовою, які є у фонді нашої бібліотеки.
Вітаємо Світлану Олександрівну Алексієвич з ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, всіх благ, здійснення творчих задумів, щоб роки залишали тільки світлі спогади, а майбутнє дарувало ще багато літ, сповнених добра і любові!

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)