Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Права та гарантії родичів полонених і зниклих безвісти військових
05.12.2022

Права та гарантії родичів полонених і зниклих безвісти військових

Членам сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців надаються певні права та гарантії. Вони починають діяти після отримання доказів зникнення або полону.
Як дізнатись, що твій родич у полоні або зник безвісти?
Коли з військовим втрачено зв’язок, родичі мають звертатися за інформацією до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) за місцем проживання або призову військовослужбовця. Якщо в центрі немає відомостей про місце перебування військового, керівник зобов’язаний направити запит безпосередньо до військової частини за місцем служби або кадрового органу, у якому ведеться облік особового складу.
Розшуком займається Національна поліція України, СБУ, військові частини, Мінреінтеграції та неурядові організації. Тому на період війни, крім офіційної заяви, потрібно надавати інформацію про зниклих до інших органів та Національного бюро з пошуку людей за номером 1648. Бюро збирає інформацію про українських полонених та загиблих і має повноваження надавати інформацію родичам зниклих.
Національна поліція України також відкрила гарячу лінію для розшуку зниклих за номерами 089 420 18 67 та 0 800 21 21 51. Гаряча лінія Міжнародного Червоного Хреста в Україні працює за номерами 0 800 300 155; 0 800 332 656, а гаряча лінія Уповноваженого Президента з питань зниклих безвісти – 0 800 339 247. Додатково з 1 червня функціонує лінія МВС за номером 089 420 18 66. Окрім гарячих ліній, залишати інформацію можна в офіційних чат-ботах, перелік яких надає Мінцифри.
Увага! Не повідомляйте особисту інформацію (дату народження, посаду, місце служби тощо) про зниклих або полонених військових публічно до моменту надання відповідної інформації зі сторони рф, оскільки такі дані можуть нанести шкоду полоненому. Також уважно перевіряйте, чи не є ворожими чат-боти, через які шукаєте інформацію.
Які гарантії мають члени сімей військовослужбовців, що зникли безвісти або перебувають у полоні?
Члени сім’ї зниклих безвісти або полонених військових мають право на соціальний захист, зокрема, за військовослужбовцями зберігається виплата грошового забезпечення. Родичі можуть отримувати зарплату та одноразові додаткові виплати з дня захоплення в полон і до моменту завершення лікування, якщо в ньому є потреба після повернення з полону. Для членів сімей зниклих безвісти можливим є отримання виплат з моменту встановлення причин зникнення і за весь період його, якщо обставини зникнення є поважними.
Аби оформити виплати, члену сім’ї потрібно подати заяву на ім’я командира військової частини. Виплати мають надаватися до повного з’ясування обставин захоплення в полон або визнання безвісти зниклими.
Детальний порядок закріплений у постанові Кабміну від 30.11.2016 року № 884. Виплачується також додаткова винагорода 100000 гривень на період війни. Додатково непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні зниклого, та його діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Для дітей зниклих безвісти й полонених передбачено позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання. Додатково для дітей, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем та був визнаний судом безвісти зниклим при виконанні обов’язків військової служби, гарантоване зарахування поза конкурсом до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України.
У Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачені також й інші пільги.
Члени сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців забезпечуються путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою половини вартості.
Членам сімей військовослужбовців, які пропали безвісти під час проходження військової служби, надається 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги в жилих будинках усіх форм власності в межах установлених норм.
Батьки військовослужбовців, які пропали безвісти під час проходження військової служби, мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту, крім таксі, за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів за наявності посвідчення. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом.
Члени сімей мають право на земельну ділянку та допомогу від органів місцевої влади в будівництві, якщо виявили бажання побудувати приватний будинок.
Родичі зниклих безвісти мають право на безоплатне одержання в приватну власність жилого приміщення, яке вони займають у будинках державного житлового фонду та позачергове право на поліпшення житлових умов за потреби.
Ця стаття підготовлена фахівцями Долинського бюро надання безоплатної правової допомоги і не є нормативним актом, а містить правову інформацію, отриману з відкритих офіційних джерел.
За додатковими індивідуальними консультаціями можна звертатись за телефоном 0 3477 2 51 99 – Долинське бюро правової допомоги, чи безпосередньо до фахівців Долинського бюро за адресою: м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 2А.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)