Перший жовнір Каменярської сотні
Сьогодні день народження Великого Каменяра. Усвідомлюючи велич постаті Івана Франка, як визначної особи України, слід згадати про його ставлення до Українських Січових Стрільців, 100 річчя з часу створення яких відзначаємо цьогоріч. Що ж об’єднувало І. Я. Франка, за плечима якого лишався сорокарічний досвід літературної діяльності, особисті гіркі втрати, тяжка хвороба з новоутвореними молодечими підрозділами Січових Стрільців, які сподівалися на постання самостійної держави України в буремні часи Першої світової війни? Щоб зрозуміти це, слід переглянути документи, представлені на книжкових виставках “Перший жовнір Каменярської сотні”, “Їх вибрала доля, їх благословила Україна”, які діють у залах абонементу та краєзнавства бібліотеки. Саме вони розкривають значення постаті Франка в житті українського стрілецтва, яке виховувалось на Франкових словах: “Нині вчися побіждати – завтра певно побідиш!”.
Діяльність і опір січовиків у роки Першої світової війни не були даремними, як і Франкове слово, що спонукало до боротьби, гартувало дух і виховувало покоління істинних українців-патріотів.
27 серпня на площі біля музею Тетяни і Омеляна Антоновичів “Бойківщина” проходить акція “Вільний мікрофон”, під час якої кожен бажаючий може прочитати улюблені вірші Івана Яковича Франка.