Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Перша леді англійської літератури
16.12.2020

Перша леді англійської літератури

Цьогоріч минає 245 років від дня народження володарки титулу «королеви англійської літератури». Джейн Остін – авторка шедеврів світового рівня. Її твори вивчають англійські школярі і студенти, їх читають у всьому світі, вони унікальні своєю іронією, щирістю, психологічними нотками і прості за сюжетом.

Особистість майбутньої письменниці розвивалася в гармонійній обстановці серед книг великої сімейної бібліотеки. В родині багато говорили про літературу, читали твори відомих авторів тих часів та аналізували прочитане. Остін почала свою творчість в 11 років з невеликих пародій на літературні твори, писала для вузького сімейного кола. Пізніше ці пародії увійшли в загальну збірку письменниці під назвою «Юнацькі твори». Джейн створила галерею соціальних типів, використовуючи сатиричні прийоми зображення, не плекаючи ілюзій стосовно своїх героїв, оскільки щоразу вона писала про життя, яке знала зі свого власного досвіду. Найвідомішими її творами є: «Гордість і упередження», «Три сестри», «Емма», «Доводи розуму» та ін.

Британський журналіст Гілберт Кіт Честертон вважав, що Джейн Остін віртуозно описує чоловічі переживання і є знавцем чоловічої психології, тому її романи не вважалися тільки жіночими.

Твори Джейн Остін неодноразово екранізувалися, часто кінофільми за мотивами її романів здобували престижні нагороди. У березні  2020 року вийшла картина нового українського трейлера та постер екранізації роману Джейн Остін «Емма».

Дізнатися про життя і творчість авторки можна з віртуального літературного портрету «Перша леді англійської літератури».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)