Печаллю плакала свіча
Щороку в Україні вшановують пам’ять мільйонів невинно загиблих українців, які у 1932-1933 роках були виморені штучно організованим голодом. Ці роки – найчорніші в історії України. В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших в світі держав.
На знак вшанування пам`яті жертв Голодомору в Україні в залі абонементу відкрито тематичну книжкову виставку-пам’ять «Печаллю плакала свіча». У виданнях, які представлені на виставці, переконливо розкриваються причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.
До книжкової експозиції увійшли праці істориків, міжнародних діячів, громадських активістів, які доклали зусиль, аби розсекретити і оприлюднити архівні документи про найстрашнішу трагедію в історії українського народу. Так, на виставці представлено найважливіші книги національної пам’яті України – чотиритомне видання матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-
1933 рр., що містить свідчення очевидців-емігрантів з України, книга Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», яка висвітлює історію Голоду та події, що цьому передували, спогади очевидців, що показують історію окремих людей, родин, українських сіл.
Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з матеріалами, які представлені на книжковій виставці і, тим самим, ще раз пом’янути мільйони українських селян, жертв небаченого в історії людської цивілізації голодомору.
«Схиліться! Свічку запаліть. Хто у молитві, хто у серці чуйте,
як кам’яніє краю біль століть. Навіки до тридцятих ми прикуті…»
(Олександр Пономарьов, рядки з книги «Дзеркало душі народної»).