Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Пам’ятаймо героїв Чорнобиля
14.12.2020

Пам’ятаймо героїв Чорнобиля

Сьогодні, 14 грудня,  в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».  Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Дата вибрана була не випадково, адже саме цього дня, 34 роки тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобиль – це катастрофа, трагедія, біль, невимовний жаль, дзвін, якого довго чутимемо відлуння. Відгомін, який не залити бетоном, не сховати під плити, не затопити слізьми вдів і матерів. Відгомін, що доноситься з вимушено покинутих домівок. Відгомін, що торкається посивілих скронь ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, які ради нашого життя клали на жертовник свою молодість і здоров’я.

У цей день ми вклоняємося перед мужністю та високим професіоналізмом ліквідаторів. Завдяки їх самовідданій праці вдалося в короткі терміни здійснити такі важливі та швидкі дії з локалізації аварії на Чорнобильській АЕС та пом’якшення її наслідків.

Пропонуємо до цієї дати переглянути мультимедійний реквієм пам’яті «Є місце подвигу не тільки в дні війни…».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)