Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська районна рада Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Все про бойків
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах ДУБРОВА. Сайт маленького села на Прикарпатті


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Осяяний сонцем
15.09.2014

Осяяний сонцем

17 вересня 2014 року вся культурна громадськість України відзначатиме сонячний ювілей неперевершеного майстра художнього слова Михайла Коцюбинського – 150-річчя від дня його народження. Творчість М. Коцюбинського належить до тих особливих сторінок нашої культури, які ніколи не припадуть пилом забуття. Мине ще 100 і 200 літ, а до неї повертатимуться, як до глибокої криниці краси і людяності, життя і мрії, казки і дійсності, які вмів гармонійно поєднати високий талант художника і громадянина.
Коцюбинський почав пробувати свої сили в літературі рано, брався за поезію, переклади, нариси, та швидко головним полем його письменницької діяльності, справжнім покликанням стає художня проза. Доля вділила великому сонцелюбу неповних сорок дев’ять років, але за такий короткий час він встиг зробити не на одне життя. Десятки новел, до яких, як до життєдайного джерела, звертаються все нові покоління читачів, активна громадська робота, про яку і сьогодні із вдячністю згадують українці, інтеграція України в загальноєвропейський культурний простір.
Знав дев’ять іноземних мов, серед яких грецька, кримська, циганська. Його називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей. Служив звичайним клерком у статистичному відділі Чернігівської управи, на роботу ходив з неодмінною квіткою у бутоньєрці. У своїх відомих на весь світ творах він оспівував цвіт яблуні, жайворонкову пісню, дитячі очі, малював словом людську біду і красу. Про все це йшла мова під час літературної години “Осяяний сонцем”, учасниками якої стали члени клубу “Золота осінь” 14 вересня. Вони по новому відкривали для себе життя і творчість Михайла Коцюбинського через розповідь бібліотечних працівників, відеофільми та слайд-презентацію. А ще через листи… Все його життя віддзеркалюється в них. До дружини. До рідних. До друзів, а згодом – до коханої жінки Олександри Аплаксіної. Неабияке захоплення викликали матеріали, представлені на книжковій виставці: його твори, книги та листи про його таке велике і разом з тим звичайне життя з болями, муками, любовними переживаннями. Представлені на виставці і матеріали, пов’язані із перебуванням Коцюбинського в Карпатах, які залишили у нього велике враження. А Гуцульщина – з її полонинами, лісами,горами, з гуцулами, їх звичаями, віруваннями і повір’ями – ожила в повісті “Тіні забутих предків”.
Присутні вирішили започаткувати нову добру традицію – відзначати ювілеї не тільки визначних людей, а й членів свого клубу. Прозвучали слова привітання, побажання міцного здоров’я і всіляких гараздів Зінаїді Олександрівні Беззаботновій, яка відсвяткувала свій 75-річний ювілей.
На завершення, директор бібліотеки Людмила Фреїв розповіла про XXI Міжнародний книжковий “Форум видавців у Львові”, який вона відвідала напередодні, про події Форуму, про ті заходи і зустрічі з письменниками, на яких вона побувала. Презентувала присутнім новинки української та зарубіжної літератури, якими поповниться фонд нашої бібліотеки.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)