Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Одягни вишиванку з самого ранку
18.05.2023

Одягни вишиванку з самого ранку

Ми, бібліотечні працівники, хочемо розділити з вами теплі емоції, адже сьогодні в Україні відзначається яскраве свято Дня Вишиванки.
Вишиванка, чи то вишита сорочка, – це для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята – це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є вишиванка. А ще з вишиванкою пов’язана вся багатовікова історія українського народу.
Вишиванки завжди були нашим національним символом, нашою гордістю та автентичною ознакою. Cьогодні навіть голлівудські зірки хочуть відчути себе частинкою України. Серед найновіших модних тенденцій – жовто-сині кольори, віночки і, звичайно, справжні українські вишиванки!
Актори та музиканти з’являються у вишитих сорочках на вулицях, дизайнери використовують українські орнаменти у своїх колекціях. І все це не даремно. Адже вишита українська сорочка – це не просто одяг, це справжній оберіг. Перші вишивки на території слов’янських країн мали більш сакральний зміст і оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі та всюди, де тіло було відкритим.
Наша бібліотека долучилася до відзначення цього свята. Етно-коктейль «Одягни вишиванку з самого ранку» стартував з початку робочого дня. Працівники бібліотеки на робочих місцях у своїх барвистих вишиванках.
Про історію українського етнічного бренду – вишивки, вам розповість наша тематична книжкова виставка «Українська народна вишивка», яка діє в секторі краєзнавства. Книги допоможуть більш детально познайомитися з історією національного вбрання українців, серед якого особливе місце належить вишиванці. Викладка «Вишиванка — свято української душі», дасть можливість оглянути сорочки-вишиванки працівників бібліотеки, в які вони неодмінно вклали частинку своєї душі.   Все це створює святкову атмосферу бібліотеки.
Традиції продовжують існувати тоді, коли їх дотримуються та розвивають. Не дивлячись на те, що вишиванка є традиційним одягом українців, її і в наш час гармонійно поєднують з сучасним одягом та аксесуарами, а також адаптують за допомогою нових технік до сучасних смаків.
Як свідчить історія української вишивки, мистецтво живе і буде жити тисячоліття. Допоки українці одягатимуть одяг із вишитими елементами, доти триматиметься зв’язок між поколіннями.
Тому вишивайте, одягайте, даруйте вишиванки. Нехай вони приносять задоволення вам,  вашим рідним та дорогим серцю людям!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)