Оберіг України і роду
Щороку в третій четвер травня відзначається День вишиванки. У 2021 році ювілейне, 15-те свято, пройде під девізом «Земля наших предків для наших нащадків».
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Особливого ж значення набула в останні кілька століть. Переважно, вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, у якій роками збирали посаг. Найбідніша дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.
У вишивці сакральне значення має все – від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки. На сьогодні в Україні фахівці налічують понад 150 технік (способів) вишивання.
Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка також символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.
З нагоди свята та в рамках загальносистемних проектів «Без сім’ї немає щастя на землі» і «З народного напившись джерела» центральна публічна бібліотека підготувала для вас виставку-вернісаж «Вишиванка цвіте над Україною» та відеомозаїку «Із роду в рід несемо вишиванки цвіт».