Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Нова зустріч з журналом «Перевал»
23.11.2015

Нова зустріч з журналом «Перевал»

20 листопада в літературно-мистецькому залі бібліотеки відбулася презентація чергового числа (3-4) Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал» за участю головного редактора Ярослава Ткачівського, директора обласної бібліотеки для юнацтва Світлани Шаган та авторів Долинщини, твори яких надруковані в цьому часописі. Це вже друга зустріч у цьому році з журналом «Перевал» у бібліотеці.
Символічно, що вона відбулась напередодні відзначення Дня Гідності та Свободи, присутні хвилиною мовчання вшанували Пам’ять Небесної Сотні та полеглих на Сході України.
Часопис вийшов під гаслом: «Україна – понад усе!». Тематика публікацій – військово-патріотична, йдеться про сучасну російсько-українську та вже минулі війни. Авторами статей, прозових і поетичних творів, наукових досліджень є письменники і вчені не тільки з Івано-Франківщини й України, а й також із зарубіжжя. Розпочав знайомство із новим номером поет, журналіст, головний редактор часопису, член НСПУ Ярослав Ткачівський, наголосивши, що «Слово – вічне й всепереможне – є нашою могутньою зброєю. І ймення цьому слову – Істина, котра приведе нас до Перемоги» та зачитав свої поезії, які увійшли до часопису.
Директор обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Шаган детально розповіла про зміст, структуру, тематику, нові рубрики часопису. Вона зауважила, що читачів журналу зацікавлять публіцистичні роздуми голови НСПУ Михайла Сидоржевського «Зіткнення цивілізацій», Михайла Слабошпицького «Війна і людина», Олександра Клименка «Симетрія під час асиметричної війни» та Вадима Мірошниченка «Експліцитність насильства», есей Василя Слапчука «Не будьмо сліпцями», переклади «У війни – не жіноче обличчя» (Світлана Алексієвич), «На Сході України без змін…» (Войцех П’єстка, Польща), а також огляд Василя Бабія «Нові книги про нову війну».
Приємно, що в часописі надруковані твори долинських авторів: поезії Василя Олійника, Надії Дички, Ярослава Савчина, новела Галини Максимів «Сто двадцять сім», краєзнавча розвідка Оксани Ровенчак «Дванадцять листів Андрея Шептицького до матері». Модератор зустрічі, провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андрєєва зачитала уривки з творів краян, в яких щемливий біль і тривога за долю України.
«Як це важко – писати сьогодні про Схід,
Як це важко – писати і знати,
Що чийогось життя обірвався політ
І чиясь зажурилася мати».
(Василь Олійник)
«Материнська земля у печалях, тривогах і тремі,
Ти для кожного з нас лиш єдина опора і твердь»
(Ярослав Савчин)
«Господи! Дай же
Мужньо стояти, щиро прощати,
але ніколи НЕ ЗАБУВАТИ!»
(Надія Дичка)
Самійло, до якого кожного дня приходять всі його загиблі на війні друзі, з якими ділив хліб і патрони. Він мріяв посадити Великий сад на спогад про сто двадцять шість побратимів, що не повернулися з бою «Мріяв доти, доки сам не виріс із кривавого вихору війни сто двадцять сьомим деревом у саду Гетсиманському»… (Галина Максимів, новела «Сто двадцять сім»)
«Мій виклад, Мамо, є визов для тих, які вважають, що наш нарід завжди й постійно має комусь служити, а незалежність України належить заховати «на вічну пам’ять» до гробу. Але так не є і так не буде, коліс історії завернути не можна». (Оксана Ровенчак, «Дванадцять листів Андрея Шептицького до матері»)
На презентації також виступили долинські літератори та журналісти, які вели мову про значення журналу для суспільства, коло його дописувачів, відзначили, що часопис актуальний, а твори вражають до глибини душі.
Про нелегкі будні наших захисників на Сході України розповів учасник АТО, заступник голови районної ради Іван Дирів.
Директор бібліотеки Людмила Фреїв подякувала Ярославу Ткачівському за цікаве спілкування і такий змістовний та потрібний сьогодні журнал.
Завершальним акордом зустрічі була пісня «Я не хочу гратись у війну» (слова Степана Галябарди, музика Олександра Злотника) у чудовому виконанні учня Долинської школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича Арсена Торговецького, яка викликала у багатьох присутніх сльози на очах.
Учасники заходу мали змогу придбати для себе часопис та отримати автограф редактора.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)